Ağlı 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Ağlı sonuçlarında AK Parti %55,0 ile birinci, MHP %22,7 ile ikinci; fark 32,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 13,4 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %22,7 (+11,8 puan). 23 mahalle ve köy arasından 21'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Akçakese Köyü (%80,3); MHP en güçlü Oluközü Köyü (%45,2). Katılım %86,3 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ağlı 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Ağlı, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ağlı | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.092 | %55,0 | %51,2 | %41,6 | +13,4 |
| MHP | 452 | %22,7 | %20,0 | %11,0 | +11,8 |
| İYİ Parti | 192 | %9,7 | %9,4 | %10,1 | −0,4 |
| CHP | 177 | %8,9 | %15,4 | %22,6 | −13,7 |
| Saadet | 18 | %0,9 | %0,9 | %1,3 | −0,4 |
| HDP | 8 | %0,4 | %0,6 | %11,5 | −11,1 |
| HÜDA PAR | 8 | %0,4 | %0,3 | %0,3 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 7 | %0,4 | %0,4 | %0,2 | +0,1 |
Ağlı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 25 | 2.395 | 2.067 | %86,3 | 1.987 | 80 |
Ağlı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adalar Köyü | AK Parti | %40,0 | %28,0 | %86,7 | 60 |
| Akçakese Köyü | AK Parti | %80,3 | %6,6 | %83,8 | 74 |
| Akdivan Köyü | AK Parti | %48,2 | %25,0 | %89,1 | 64 |
| Alınca Mahallesi | AK Parti | %64,0 | %15,7 | %80,7 | 114 |
| Bereketli Köyü | AK Parti | %61,0 | %18,2 | %96,5 | 86 |
| Danacı Mahallesi | MHP | %40,1 | %41,3 | %84,8 | 210 |
| Dikmen Mahallesi | AK Parti | %61,8 | %16,9 | %91,2 | 102 |
| Fırıncık Köyü | AK Parti | %54,0 | %36,0 | %85,0 | 60 |
| Gölcüğez Köyü | AK Parti | %64,6 | %15,9 | %85,8 | 106 |
| Kabacı Köyü | AK Parti | %46,4 | %32,1 | %75,0 | 40 |
| Ketenciler Mahallesi | AK Parti | %50,5 | %30,8 | %85,2 | 115 |
| Kırlardere Mahallesi | AK Parti | %62,5 | %12,5 | %90,9 | 55 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %49,4 | %22,7 | %82,6 | 662 |
| Müsellimler Köyü | AK Parti | %51,1 | %23,4 | %92,3 | 52 |
| Oluközü Köyü | AK Parti | %50,0 | %45,2 | %89,4 | 47 |
| Örencik Mahallesi | AK Parti | %68,2 | %16,4 | %92,0 | 125 |
| Selmanlı Köyü | MHP | %36,4 | %39,4 | %97,1 | 35 |
| Selmanlı Mahallesi | AK Parti | %77,8 | %5,6 | %93,3 | 60 |
| Sinan Mahallesi | AK Parti | %72,2 | %11,1 | %81,1 | 95 |
| Tunuslar Köyü | AK Parti | %40,9 | %40,9 | %90,0 | 50 |
| Turnacık Köyü | AK Parti | %70,0 | %15,0 | %105,3 | 19 |
| Yağlıca Mahallesi | AK Parti | %66,2 | %10,8 | %90,4 | 83 |
| Yeşilpınar Köyü | AK Parti | %44,3 | %15,7 | %87,7 | 81 |
İlgili sonuçlar