İhsangazi 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
İhsangazi sonuçlarında AK Parti %59,6 ile birinci, MHP %20,9 ile ikinci; fark 38,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 18,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %20,9 (+9,9 puan). 33 mahalle ve köy arasından 33'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Örencik Köyü (%90,2); MHP en güçlü İnciğez Köyü (%38,6). Katılım %88,4 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İhsangazi 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — İhsangazi, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | İhsangazi | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.181 | %59,6 | %51,2 | %41,6 | +18,1 |
| MHP | 766 | %20,9 | %20,0 | %11,0 | +9,9 |
| CHP | 288 | %7,9 | %15,4 | %22,6 | −14,8 |
| İYİ Parti | 282 | %7,7 | %9,4 | %10,1 | −2,4 |
| Saadet | 21 | %0,6 | %0,9 | %1,3 | −0,8 |
| Vatan Partisi | 21 | %0,6 | %0,4 | %0,2 | +0,3 |
| HDP | 16 | %0,4 | %0,6 | %11,5 | −11,1 |
| HÜDA PAR | 15 | %0,4 | %0,3 | %0,3 | +0,1 |
İhsangazi seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 35 | 4.273 | 3.778 | %88,4 | 3.657 | 121 |
İhsangazi mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Afşar Mahallesi | AK Parti | %54,8 | %21,5 | %92,1 | 101 |
| Akkaya Köyü | AK Parti | %55,6 | %29,6 | %93,3 | 60 |
| Akkirpi Köyü | AK Parti | %48,0 | %18,4 | %84,2 | 120 |
| Bedirgeriş Köyü | AK Parti | %67,6 | %17,6 | %91,9 | 37 |
| Belençal Köyü | AK Parti | %59,0 | %21,3 | %87,1 | 70 |
| Bozarmut Köyü | AK Parti | %41,2 | %31,4 | %80,9 | 68 |
| Çatalyazı Köyü | AK Parti | %52,2 | %28,9 | %91,4 | 105 |
| Çay Mahallesi | AK Parti | %39,7 | %26,4 | %94,8 | 134 |
| Çiçekpınar Köyü | AK Parti | %78,4 | %11,8 | %88,9 | 117 |
| Dağyolu Köyü | AK Parti | %54,3 | %26,1 | %79,0 | 62 |
| Elçelebi Mahallesi | AK Parti | %41,5 | %29,3 | %89,6 | 96 |
| Enbiya Köyü | AK Parti | %68,3 | %15,8 | %90,6 | 139 |
| Görpe Köyü | AK Parti | %68,7 | %11,1 | %91,8 | 110 |
| Haydarlar Köyü | AK Parti | %56,0 | %28,0 | %94,3 | 265 |
| Hocahacip Köyü | AK Parti | %67,8 | %21,7 | %93,5 | 124 |
| İnciğez Köyü | AK Parti | %39,8 | %38,6 | %92,6 | 95 |
| İsalar Mahallesi | AK Parti | %77,0 | %13,5 | %100,0 | 75 |
| Kalfat Mahallesi | AK Parti | %56,4 | %22,7 | %92,1 | 178 |
| Kapaklı Köyü | AK Parti | %76,0 | %20,0 | %94,4 | 54 |
| Kayapınar Köyü | AK Parti | %65,3 | %12,2 | %86,0 | 57 |
| Kızıleller Köyü | AK Parti | %71,4 | %7,6 | %87,1 | 132 |
| Koçcuğaz Köyü | AK Parti | %42,5 | %30,0 | %88,6 | 140 |
| Kuşçular Mahallesi | AK Parti | %63,6 | %22,3 | %96,9 | 130 |
| Obruk Köyü | AK Parti | %82,0 | %15,3 | %89,6 | 182 |
| Örencik Köyü | AK Parti | %90,2 | %3,9 | %94,5 | 55 |
| Sarıpınar Köyü | AK Parti | %69,0 | %20,6 | %89,5 | 143 |
| Sepetçioğlu Köyü | AK Parti | %65,6 | %9,4 | %80,0 | 40 |
| Sevindik Mahallesi | AK Parti | %64,5 | %17,7 | %93,5 | 139 |
| Sipahiler Mahallesi | AK Parti | %57,7 | %21,5 | %90,0 | 170 |
| Sünlük Köyü | AK Parti | %64,7 | %14,7 | %97,2 | 36 |
| Yarışlar Köyü | AK Parti | %73,5 | %10,2 | %87,7 | 57 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %54,7 | %21,6 | %78,8 | 916 |
| Yeşil Mahallesi | AK Parti | %52,5 | %18,0 | %100,0 | 66 |
İlgili sonuçlar