Bahçe 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Bahçe sonuçlarında AK Parti %43,7 ile birinci, MHP %34,5 ile ikinci; fark 9,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 2,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %34,5 (+23,5 puan). 26 mahalle ve köy arasından 20'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Arıcaklı Köyü (%80,4); MHP en güçlü İnderesi Köyü (%50,0). Katılım %89,9 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bahçe 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Bahçe, Osmaniye, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bahçe | Osmaniye | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.806 | %43,7 | %34,9 | %41,6 | +2,1 |
| MHP | 4.588 | %34,5 | %31,6 | %11,0 | +23,5 |
| İYİ Parti | 1.208 | %9,1 | %13,6 | %10,1 | −1,0 |
| CHP | 1.035 | %7,8 | %13,3 | %22,6 | −14,8 |
| Saadet | 132 | %1,0 | %1,0 | %1,3 | −0,4 |
| HÜDA PAR | 86 | %0,6 | %0,4 | %0,3 | +0,3 |
| HDP | 77 | %0,6 | %3,2 | %11,5 | −10,9 |
| Vatan Partisi | 24 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
Bahçe seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 55 | 15.126 | 13.599 | %89,9 | 13.285 | 314 |
Bahçe mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Arıcaklı Köyü | AK Parti | %80,4 | %11,3 | %98,0 | 99 |
| Arıklıkaş Köyü | AK Parti | %45,1 | %23,2 | %87,2 | 508 |
| Aslanlı Mahallesi | AK Parti | %46,8 | %28,5 | %87,1 | 340 |
| Aşağı Karadere Köyü | MHP | %29,7 | %48,6 | %91,8 | 170 |
| Aşağıarıcaklı Köyü | AK Parti | %61,0 | %22,7 | %92,9 | 170 |
| Bahçeli Evler Mahallesi | AK Parti | %41,0 | %28,4 | %87,9 | 1.723 |
| Bekdemir Köyü | AK Parti | %53,6 | %31,9 | %91,5 | 939 |
| Burgaçlı Köyü | MHP | %24,9 | %35,9 | %82,2 | 432 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %47,9 | %29,4 | %93,2 | 793 |
| Çamlıca Mahallesi | AK Parti | %28,6 | %27,2 | %94,2 | 156 |
| Esentepe Mahallesi | AK Parti | %45,5 | %38,2 | %100,0 | 57 |
| Gökmustafalı Köyü | AK Parti | %40,1 | %36,7 | %89,0 | 173 |
| İnderesi Köyü | MHP | %26,2 | %50,0 | %94,9 | 137 |
| İslam Mahallesi | AK Parti | %38,1 | %37,0 | %87,0 | 2.250 |
| İstiklal Mahallesi | AK Parti | %39,5 | %38,1 | %88,7 | 1.305 |
| Kale Mahallesi | AK Parti | %47,5 | %32,5 | %90,1 | 734 |
| Kaman Köyü | AK Parti | %50,5 | %23,0 | %91,0 | 256 |
| Karşıyaka Mahallesi | MHP | %41,2 | %43,0 | %91,3 | 737 |
| Kızlaç Köyü | AK Parti | %54,9 | %22,9 | %96,5 | 485 |
| Nohut Köyü | AK Parti | %46,4 | %35,9 | %94,9 | 315 |
| Örencik Köyü | AK Parti | %45,0 | %34,9 | %89,8 | 128 |
| Savranlı Köyü | MHP | %35,2 | %44,0 | %91,3 | 183 |
| Yaylalık Köyü | AK Parti | %54,0 | %41,1 | %92,5 | 227 |
| Yenı Mahallesi | AK Parti | %48,1 | %38,6 | %90,3 | 1.652 |
| Yeşil Yurt Mahallesi | AK Parti | %59,9 | %30,0 | %92,5 | 358 |
| Yukarıkaradere Köyü | MHP | %34,2 | %47,2 | %91,5 | 799 |
İlgili sonuçlar