Toprakkale 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Toprakkale sonuçlarında MHP %38,9 ile birinci, AK Parti %23,1 ile ikinci; fark 15,8 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%11,0) 27,9 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %14,2 (+4,2 puan). 15 mahalle ve köy arasından 15'inde MHP önde. MHP en güçlü Aslanpınarı Köyü (%63,4); AK Parti en güçlü Karataş Mahallesi (%32,8). Katılım %88,6 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Toprakkale 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Toprakkale, Osmaniye, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Toprakkale | Osmaniye | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 4.044 | %38,9 | %31,6 | %11,0 | +27,9 |
| AK Parti | 2.403 | %23,1 | %34,9 | %41,6 | −18,4 |
| İYİ Parti | 1.479 | %14,2 | %13,6 | %10,1 | +4,2 |
| CHP | 1.361 | %13,1 | %13,3 | %22,6 | −9,5 |
| HDP | 800 | %7,7 | %3,2 | %11,5 | −3,8 |
| Saadet | 90 | %0,9 | %1,0 | %1,3 | −0,5 |
| HÜDA PAR | 20 | %0,2 | %0,4 | %0,3 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 13 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
Toprakkale seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 38 | 11.877 | 10.518 | %88,6 | 10.390 | 128 |
Toprakkale mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aslanpınarı Köyü | MHP | %63,4 | %24,4 | %87,7 | 367 |
| Çamlıkevler Mahallesi | MHP | %32,2 | %20,7 | %89,2 | 813 |
| Dagıstan Mahallesi | MHP | %29,1 | %28,2 | %86,2 | 1.089 |
| Fatıh Sultan Mehmet Mahallesi | MHP | %39,3 | %26,7 | %86,4 | 772 |
| Göçmenler Mahallesi | MHP | %40,6 | %21,3 | %84,5 | 611 |
| Karataş Mahallesi | MHP | %34,2 | %32,8 | %85,0 | 1.436 |
| Kışla Mahallesi | MHP | %40,6 | %24,3 | %87,7 | 883 |
| Kumarlı Mahallesi | MHP | %51,9 | %27,8 | %84,4 | 224 |
| Lalegölü Köyü | MHP | %45,4 | %24,1 | %86,8 | 606 |
| Sayhüyüğü Köyü | MHP | %51,6 | %17,0 | %89,4 | 312 |
| Sazlık Mahallesi | MHP | %40,4 | %21,6 | %93,8 | 372 |
| Tepe Mahallesi | MHP | %33,5 | %23,1 | %83,2 | 614 |
| Türkmen-Büyüktürkmen Mahallesi | MHP | %31,1 | %14,5 | %91,7 | 1.769 |
| Türkmen-Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %44,3 | %20,0 | %94,9 | 972 |
| Türkmen-Fatih Mahallesi | MHP | %49,6 | %23,4 | %92,3 | 1.037 |
İlgili sonuçlar