İmranlı 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
İmranlı sonuçlarında CHP %51,4 ile birinci, AK Parti %22,9 ile ikinci; fark 28,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%22,6) 28,7 puan üstünde. 99 mahalle ve köy arasından 78'inde CHP önde. CHP en güçlü Ekincik Köyü (%100,0); AK Parti en güçlü Türkkeşlik Köyü (%92,3). Katılım %91,0 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İmranlı 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — İmranlı, Sivas, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | İmranlı | Sivas | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 3.152 | %51,4 | %15,1 | %22,6 | +28,7 |
| AK Parti | 1.407 | %22,9 | %53,8 | %41,6 | −18,6 |
| HDP | 713 | %11,6 | %1,7 | %11,5 | +0,1 |
| MHP | 584 | %9,5 | %19,0 | %11,0 | −1,5 |
| İYİ Parti | 168 | %2,7 | %6,9 | %10,1 | −7,3 |
| Saadet | 30 | %0,5 | %1,8 | %1,3 | −0,9 |
| Vatan Partisi | 10 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| HÜDA PAR | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| Bağımsızlar | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
İmranlı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 101 | 6.824 | 6.211 | %91,0 | 6.137 | 74 |
İmranlı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akkaya Köyü | CHP | %84,6 | %3,8 | %92,9 | 28 |
| Alacahacı Köyü | CHP | %75,0 | %6,3 | %94,7 | 19 |
| Altınca Köyü | CHP | %70,3 | %8,1 | %100,0 | 37 |
| Ardıçalan Köyü | AK Parti | %5,3 | %66,7 | %90,6 | 64 |
| Arık Köyü | CHP | %92,0 | %0,0 | %97,8 | 89 |
| Aşağıboğaz Köyü | CHP | %88,1 | %2,4 | %93,3 | 45 |
| Aşağıçulha Köyü | CHP | %76,1 | %2,2 | %102,2 | 45 |
| Atlıca Köyü | CHP | %60,5 | %5,3 | %102,7 | 37 |
| Avşar Köyü | CHP | %91,7 | %0,0 | %100,0 | 36 |
| Aydın Köyü | CHP | %90,0 | %0,0 | %100,0 | 40 |
| Aydoğan Köyü | CHP | %86,4 | %0,8 | %96,7 | 122 |
| Bağyazı Köyü | CHP | %75,0 | %0,0 | %88,9 | 18 |
| Bahadun Köyü | CHP | %88,2 | %5,9 | %87,2 | 39 |
| Bahtiyar Köyü | AK Parti | %10,5 | %70,2 | %91,9 | 62 |
| Bardaklı Köyü | CHP | %66,7 | %33,3 | %69,2 | 13 |
| Başlıca Köyü | CHP | %87,0 | %0,0 | %92,0 | 25 |
| Becek Köyü | CHP | %68,2 | %4,5 | %96,0 | 25 |
| Beğendik Köyü | CHP | %88,9 | %0,0 | %90,0 | 30 |
| Boğanak Köyü | CHP | %75,9 | %1,9 | %94,7 | 57 |
| Boğazören Köyü | CHP | %70,9 | %4,9 | %94,6 | 112 |
| Borular Köyü | CHP | %87,9 | %1,5 | %91,7 | 72 |
| Bulgurluk Köyü | CHP | %90,9 | %4,5 | %95,7 | 23 |
| Cerit Köyü | CHP | %69,9 | %2,4 | %94,3 | 88 |
| Çalıyurt Köyü | CHP | %95,2 | %1,6 | %98,4 | 64 |
| Çarşıbaşı Mahallesi | AK Parti | %26,4 | %31,3 | %85,3 | 218 |
| Çukuryurt Köyü | AK Parti | %5,2 | %65,5 | %85,3 | 68 |
| Dağyurdu Köyü | CHP | %82,3 | %10,1 | %95,3 | 85 |
| Darıseki Köyü | CHP | %76,9 | %0,0 | %83,9 | 31 |
| Delice Köyü | CHP | %66,7 | %0,0 | %95,2 | 187 |
| Demirtaş Köyü | CHP | %79,0 | %1,6 | %95,4 | 65 |
| Dereköy | CHP | %86,1 | %0,0 | %90,0 | 40 |
| Doğançal Köyü | CHP | %80,0 | %4,0 | %100,0 | 25 |
| Durcan Mahallesi | AK Parti | %7,2 | %58,4 | %93,6 | 140 |
| Ekincik Köyü | CHP | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 20 |
| Erdemşah Köyü | CHP | %53,8 | %30,8 | %72,2 | 18 |
| Eskidere Köyü | CHP | %65,0 | %10,0 | %90,9 | 22 |
| Eskikapumahmut Köyü | CHP | %66,7 | %4,2 | %94,2 | 52 |
| Eskikeşlik Köyü | CHP | %83,8 | %1,3 | %96,4 | 83 |
| Gelenli Köyü | CHP | %90,5 | %4,8 | %87,5 | 24 |
| Gelintarla Köyü | AK Parti | %5,3 | %68,4 | %95,0 | 20 |
| Gökçebel Köyü | CHP | %81,4 | %0,0 | %84,3 | 70 |
| Gökdere Köyü | CHP | %93,3 | %0,0 | %93,8 | 16 |
| Görünmezkale Köyü | CHP | %78,9 | %5,3 | %90,5 | 21 |
| Güven Köyü | AK Parti | %0,0 | %52,6 | %100,0 | 19 |
| Haliller Köyü | CHP | %65,7 | %0,0 | %89,7 | 39 |
| Kapukaya Köyü | HDP | %34,4 | %2,2 | %94,7 | 95 |
| Kapumahmut Köyü | CHP | %69,1 | %0,0 | %100,0 | 55 |
| Karaboğaz Köyü | AK Parti | %2,1 | %91,7 | %96,0 | 100 |
| Karacahisar Köyü | CHP | %85,4 | %0,0 | %93,2 | 44 |
| Karacaören Köyü | CHP | %86,2 | %0,9 | %98,2 | 112 |
| Karaçayır Köyü | CHP | %70,4 | %0,0 | %100,0 | 27 |
| Karahüseyin Köyü | CHP | %82,6 | %0,0 | %74,2 | 31 |
| Karapınar Köyü | MHP | %13,3 | %40,0 | %103,2 | 31 |
| Karataş Köyü | CHP | %84,2 | %4,0 | %100,0 | 103 |
| Karatekin Mahallesi | MHP | %11,6 | %31,5 | %81,4 | 269 |
| Karlık Köyü | HDP | %40,0 | %3,3 | %93,9 | 33 |
| Karşıyaka Mahallesi | CHP | %33,3 | %28,9 | %86,9 | 688 |
| Kasaplar Köyü | CHP | %69,4 | %2,0 | %96,2 | 52 |
| Kemreli Köyü | CHP | %54,8 | %16,1 | %103,3 | 30 |
| Kerimoğlu Köyü | CHP | %57,1 | %0,0 | %60,9 | 23 |
| Kevenli Köyü | CHP | %85,7 | %10,7 | %87,5 | 32 |
| Kılıçköy | CHP | %74,3 | %2,9 | %90,0 | 80 |
| Kılıçlar Köyü | CHP | %72,4 | %3,4 | %100,0 | 30 |
| Kızılırmak Mahallesi | AK Parti | %21,0 | %31,3 | %84,2 | 518 |
| Kızılmezraa Köyü | CHP | %73,3 | %0,0 | %103,4 | 29 |
| Kızıltepe Köyü | CHP | %70,7 | %1,7 | %88,2 | 68 |
| Koçgediği Köyü | CHP | %60,0 | %4,0 | %80,6 | 31 |
| Koruköy | CHP | %82,4 | %2,9 | %91,9 | 37 |
| Koyunkaya Köyü | CHP | %80,5 | %4,9 | %95,3 | 43 |
| Körabbas Köyü | CHP | %76,2 | %4,8 | %105,0 | 20 |
| Kuzköy | CHP | %68,8 | %6,3 | %100,0 | 34 |
| Madenköy | CHP | %88,7 | %0,0 | %95,5 | 176 |
| Ortakdaracık Köyü | CHP | %64,7 | %0,0 | %100,0 | 34 |
| Ortaköy | CHP | %84,1 | %11,4 | %91,7 | 48 |
| Piredede Köyü | CHP | %57,1 | %42,9 | %82,4 | 17 |
| Refik Köyü | AK Parti | %0,0 | %70,0 | %80,0 | 15 |
| Sandal Köyü | CHP | %67,7 | %3,2 | %88,6 | 35 |
| Sinek Köyü | CHP | %91,7 | %0,0 | %97,3 | 37 |
| Söğütlü Köyü | CHP | %85,7 | %7,1 | %87,5 | 16 |
| Taşdelen Köyü | CHP | %84,2 | %0,0 | %95,0 | 20 |
| Taşlıca Köyü | CHP | %70,6 | %5,9 | %100,0 | 19 |
| Toklucak Köyü | CHP | %92,0 | %8,0 | %96,4 | 28 |
| Topallar Köyü | CHP | %75,0 | %0,0 | %80,0 | 15 |
| Toptaş Köyü | CHP | %85,7 | %3,6 | %103,7 | 27 |
| Tuzözü Köyü | AK Parti | %13,6 | %40,9 | %85,2 | 27 |
| Türkkeşlik Köyü | AK Parti | %0,0 | %92,3 | %90,5 | 317 |
| Uyanık Köyü | AK Parti | %1,0 | %68,4 | %96,1 | 102 |
| Uzuntemür Köyü | CHP | %96,4 | %0,0 | %87,9 | 33 |
| Valituncel Mahallesi | AK Parti | %24,3 | %52,4 | %83,8 | 253 |
| Yaylacık Mahallesi | CHP | %55,3 | %5,3 | %108,6 | 35 |
| Yazıkavak Köyü | CHP | %92,2 | %2,0 | %100,0 | 51 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %7,7 | %63,5 | %71,4 | 77 |
| Yenidoğan Mahallesi | AK Parti | %5,4 | %68,5 | %91,3 | 103 |
| Yeniköy | AK Parti | %4,5 | %50,0 | %91,7 | 24 |
| Yoncabayırı Köyü | CHP | %84,8 | %3,8 | %94,2 | 86 |
| Yozyatağı Köyü | CHP | %97,4 | %2,6 | %95,1 | 41 |
| Yukarıboğaz Köyü | CHP | %87,5 | %0,0 | %100,0 | 24 |
| Yukarıçulha Köyü | CHP | %76,3 | %0,0 | %93,7 | 63 |
| Yünören Köyü | CHP | %67,9 | %0,0 | %84,8 | 33 |
İlgili sonuçlar