Gölbaşı 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Gölbaşı sonuçlarında CHP %48,6 ile birinci, AK Parti %34,4 ile ikinci; fark 14,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%29,8) 18,8 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %16,2 (+8,8 puan). 9 mahalle ve köy arasından 7'sinde CHP önde. CHP en güçlü Asfalt Mahallesi (%62,0); AK Parti en güçlü Kurugeçit Mahallesi (%46,8). Katılım %86,5 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gölbaşı 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Gölbaşı, Adıyaman, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gölbaşı | Adıyaman | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 8.849 | %48,6 | %8,4 | %29,8 | +18,8 |
| AK Parti | 6.262 | %34,4 | %48,7 | %42,6 | −8,2 |
| MHP | 2.957 | %16,2 | %6,1 | %7,4 | +8,8 |
| Saadet | 103 | %0,6 | %27,4 | %2,9 | −2,3 |
| Bağımsızlar | 36 | %0,2 | %0,8 | %0,9 | −0,7 |
| BTP | 10 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,3 |
Gölbaşı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 68 | 21.859 | 18.912 | %86,5 | 18.217 | 695 |
Gölbaşı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Asfalt Mahallesi | CHP | %62,0 | %26,0 | %84,7 | 2.028 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %45,3 | %40,6 | %87,1 | 2.659 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %38,8 | %45,2 | %88,4 | 2.474 |
| Hürriyet Mahallesi | CHP | %55,3 | %32,5 | %88,0 | 1.766 |
| Kurugeçit Mahallesi | AK Parti | %37,8 | %46,8 | %90,0 | 927 |
| Mimar Sinan Mahallesi | CHP | %51,7 | %29,0 | %84,4 | 5.407 |
| Yavuz Selim Mahallesi | CHP | %44,3 | %34,7 | %84,3 | 2.131 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %46,2 | %35,6 | %87,1 | 2.641 |
| Yenikent Mahallesi | CHP | %50,6 | %28,4 | %89,8 | 1.826 |
İlgili sonuçlar