Yaylakonak Beldesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Yaylakonak Beldesi sonuçlarında CHP %54,7 ile birinci, AK Parti %31,4 ile ikinci; fark 23,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%29,8) 24,9 puan üstünde. DSP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %13,2 (+12,3 puan). 6 mahalle ve köy arasından 6'sında CHP önde. CHP en güçlü Yaylakonak-Çimenke Mahallesi (%63,5); AK Parti en güçlü Yaylakonak-Çatderesi Mahallesi (%42,7). Katılım %96,8 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yaylakonak Beldesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Yaylakonak Beldesi, Adıyaman, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yaylakonak Beldesi | Adıyaman | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 818 | %54,7 | %8,4 | %29,8 | +24,9 |
| AK Parti | 470 | %31,4 | %48,7 | %42,6 | −11,1 |
| DSP | 198 | %13,2 | %0,4 | %1,0 | +12,3 |
| Saadet | 8 | %0,5 | %27,4 | %2,9 | −2,4 |
| MHP | 2 | %0,1 | %6,1 | %7,4 | −7,3 |
Yaylakonak Beldesi seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 8 | 1.571 | 1.520 | %96,8 | 1.496 | 24 |
Yaylakonak Beldesi mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Yaylakonak-Çatderesi Mahallesi | CHP | %52,6 | %42,7 | %94,7 | 226 |
| Yaylakonak-Çimenke Mahallesi | CHP | %63,5 | %13,5 | %96,2 | 131 |
| Yaylakonak-İncekoz Mahallesi | CHP | %49,8 | %24,3 | %98,8 | 244 |
| Yaylakonak-Karaçalı Mahallesi | CHP | %60,0 | %34,1 | %98,8 | 428 |
| Yaylakonak-Merkez Mahallesi | CHP | %50,1 | %32,8 | %96,7 | 360 |
| Yaylakonak-Zivar Mahallesi | CHP | %53,7 | %31,1 | %92,3 | 182 |
İlgili sonuçlar