Taşlıçay 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Taşlıçay sonuçlarında AK Parti %38,2 ile birinci, HDP %34,1 ile ikinci; fark 4,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,6) 4,3 puan altında. HDP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %34,1 (+29,6 puan). 4 mahalle ve köy arasından 2'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Cumhuriyet Mahallesi (%43,7); HDP en güçlü 15 Temmuz Şehitler Mahallesi (%40,4). Katılım %86,3 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Taşlıçay 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Taşlıçay, Ağrı, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Taşlıçay | Ağrı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.243 | %38,2 | %39,2 | %42,6 | −4,3 |
| HDP | 1.109 | %34,1 | %43,9 | %4,5 | +29,6 |
| Saadet | 329 | %10,1 | %9,2 | %2,9 | +7,2 |
| MHP | 328 | %10,1 | %0,9 | %7,4 | +2,7 |
| CHP | 240 | %7,4 | %2,1 | %29,8 | −22,4 |
| BTP | 1 | %0,0 | %0,2 | %0,3 | −0,3 |
Taşlıçay seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 14 | 3.993 | 3.444 | %86,3 | 3.250 | 194 |
Taşlıçay mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | HDP | Katılım | Seçmen |
|---|
| 15 Temmuz Şehitler Mahallesi | HDP | %30,8 | %40,4 | %85,1 | 800 |
| Adnan Menderes Mahallesi | AK Parti | %43,1 | %30,9 | %87,3 | 1.178 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %43,7 | %29,1 | %84,9 | 895 |
| Hürriyet Mahallesi | HDP | %34,1 | %37,0 | %87,1 | 1.120 |
İlgili sonuçlar