Adnan Menderes Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Adnan Menderes Mahallesi sonuçlarında AK Parti %43,1 ile birinci, HDP %30,9 ile ikinci; fark 12,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,6) 0,5 puan üstünde. HDP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %30,9 (+26,4 puan). AK Parti oy oranında Taşlıçay ilçesindeki 4 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 4 sandık, 1.178 kayıtlı seçmen. Katılım %87,3 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Adnan Menderes Mahallesi | Taşlıçay | Ağrı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AK Parti | 415 | %43,1 | %38,2 | %39,2 | %42,6 | +0,5 |
| HDP | 298 | %30,9 | %34,1 | %43,9 | %4,5 | +26,4 |
| Saadet | 117 | %12,1 | %10,1 | %9,2 | %2,9 | +9,2 |
| MHP | 78 | %8,1 | %10,1 | %0,9 | %7,4 | +0,7 |
| CHP | 55 | %5,7 | %7,4 | %2,1 | %29,8 | −24,1 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 4 | 1.178 | 1.028 | %87,3 | 963 | 65 |