Finike 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Finike sonuçlarında CHP %49,1 ile birinci, MHP %48,9 ile ikinci; fark 0,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%29,8) 19,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %48,9 (+41,4 puan). 26 mahalle ve köy arasından 11'inde CHP önde. CHP en güçlü Gökbük Mahallesi (%81,8); MHP en güçlü Ernez Mahallesi (%74,4). Katılım %88,9 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Finike 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Finike, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Finike | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 14.999 | %49,1 | %39,4 | %29,8 | +19,3 |
| MHP | 14.923 | %48,9 | %9,1 | %7,4 | +41,4 |
| DP | 245 | %0,8 | %1,2 | %1,0 | −0,2 |
| Saadet | 207 | %0,7 | %1,6 | %2,9 | −2,2 |
| BTP | 102 | %0,3 | %0,1 | %0,3 | +0,0 |
| DSP | 64 | %0,2 | %3,6 | %1,0 | −0,8 |
Finike seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 126 | 36.022 | 32.012 | %88,9 | 30.540 | 1.472 |
Finike mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçaalan Mahallesi | MHP | %46,9 | %50,0 | %97,2 | 106 |
| Alacadağ Mahallesi | MHP | %34,6 | %63,2 | %102,2 | 135 |
| Arif Mahallesi | CHP | %62,0 | %35,7 | %93,7 | 829 |
| Asarönü Mahallesi | MHP | %27,7 | %71,4 | %102,7 | 113 |
| Boldağ Mahallesi | MHP | %34,3 | %65,7 | %102,7 | 150 |
| Çamlıbel Mahallesi | CHP | %57,3 | %35,3 | %98,8 | 168 |
| Dağbağ Mahallesi | MHP | %44,3 | %51,7 | %100,0 | 185 |
| Ernez Mahallesi | MHP | %22,5 | %74,4 | %97,7 | 724 |
| Eski Mahallesi | MHP | %47,3 | %50,7 | %87,0 | 1.115 |
| Gökbük Mahallesi | CHP | %81,8 | %18,2 | %93,0 | 415 |
| Gökçeyaka Mahallesi | MHP | %30,6 | %67,1 | %96,2 | 183 |
| Hasyurt Mahallesi | CHP | %49,6 | %48,3 | %89,8 | 4.440 |
| İskele Mahallesi | CHP | %51,9 | %46,3 | %84,6 | 1.550 |
| Kale Mahallesi | CHP | %57,5 | %40,4 | %86,4 | 1.055 |
| Karşıyaka Mahallesi | MHP | %43,9 | %54,9 | %89,1 | 978 |
| Kızılca Mahallesi | CHP | %51,0 | %47,5 | %93,0 | 690 |
| Kum Mahallesi | CHP | %54,4 | %44,2 | %82,5 | 4.316 |
| Sahilkent Mahallesi | CHP | %49,8 | %48,3 | %88,9 | 2.598 |
| Saklısu Mahallesi | MHP | %35,2 | %64,6 | %98,2 | 445 |
| Turunçova Mahallesi | MHP | %48,6 | %48,8 | %89,7 | 5.590 |
| Yalnız Mahallesi | MHP | %37,3 | %59,8 | %94,9 | 586 |
| Yazır Mahallesi | CHP | %64,5 | %33,0 | %97,9 | 289 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %53,5 | %44,7 | %84,5 | 5.014 |
| Yeşilköy Mahallesi | MHP | %38,9 | %56,4 | %99,6 | 249 |
| Yeşilyurt Mahallesi | MHP | %44,2 | %54,1 | %93,0 | 2.601 |
| Yuvalı Mahallesi | MHP | %35,8 | %61,6 | %90,3 | 1.498 |
İlgili sonuçlar