Finike 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Finike sonuçlarında CHP %47,9 ile birinci, MHP %47,3 ile ikinci; fark 0,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 19,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %47,3 (+39,2 puan). 26 mahalle ve köy arasından 11'inde CHP önde. CHP en güçlü Gökbük Mahallesi (%85,1); MHP en güçlü Asarönü Mahallesi (%74,3). Katılım %88,9 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Finike 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Finike, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Finike | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 14.572 | %47,9 | %37,9 | %28,6 | +19,3 |
| MHP | 14.403 | %47,3 | %9,0 | %8,1 | +39,2 |
| Saadet | 579 | %1,9 | %1,8 | %2,8 | −0,9 |
| BBP | 247 | %0,8 | %1,1 | %1,9 | −1,1 |
| DP | 218 | %0,7 | %1,2 | %0,9 | −0,2 |
| HDP | 184 | %0,6 | %1,4 | %5,8 | −5,2 |
| BTP | 75 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,0 |
| DSP | 71 | %0,2 | %3,1 | %0,8 | −0,6 |
| Vatan Partisi | 53 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| TKP | 46 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,1 |
Finike seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 126 | 36.022 | 32.014 | %88,9 | 30.448 | 1.566 |
Finike mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçaalan Mahallesi | MHP | %43,3 | %54,6 | %97,2 | 106 |
| Alacadağ Mahallesi | MHP | %33,3 | %65,2 | %103,0 | 135 |
| Arif Mahallesi | CHP | %59,9 | %36,2 | %93,7 | 829 |
| Asarönü Mahallesi | MHP | %24,8 | %74,3 | %102,7 | 113 |
| Boldağ Mahallesi | MHP | %32,1 | %66,4 | %102,7 | 150 |
| Çamlıbel Mahallesi | CHP | %52,9 | %38,6 | %98,8 | 168 |
| Dağbağ Mahallesi | MHP | %43,1 | %52,9 | %100,0 | 185 |
| Ernez Mahallesi | MHP | %22,0 | %72,9 | %97,7 | 724 |
| Eski Mahallesi | CHP | %47,5 | %45,6 | %87,0 | 1.115 |
| Gökbük Mahallesi | CHP | %85,1 | %12,8 | %93,0 | 415 |
| Gökçeyaka Mahallesi | MHP | %30,8 | %65,1 | %96,2 | 183 |
| Hasyurt Mahallesi | CHP | %49,2 | %46,6 | %89,8 | 4.440 |
| İskele Mahallesi | CHP | %50,1 | %44,6 | %84,6 | 1.550 |
| Kale Mahallesi | CHP | %54,1 | %38,2 | %86,4 | 1.055 |
| Karşıyaka Mahallesi | MHP | %41,7 | %52,8 | %89,1 | 978 |
| Kızılca Mahallesi | MHP | %44,3 | %47,5 | %93,0 | 690 |
| Kum Mahallesi | CHP | %51,7 | %41,8 | %82,5 | 4.316 |
| Sahilkent Mahallesi | CHP | %51,3 | %45,0 | %88,8 | 2.598 |
| Saklısu Mahallesi | MHP | %35,3 | %63,5 | %98,2 | 445 |
| Turunçova Mahallesi | MHP | %47,4 | %48,6 | %89,8 | 5.590 |
| Yalnız Mahallesi | MHP | %31,5 | %64,2 | %94,9 | 586 |
| Yazır Mahallesi | CHP | %58,2 | %31,3 | %97,9 | 289 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %51,7 | %42,5 | %84,4 | 5.014 |
| Yeşilköy Mahallesi | MHP | %34,6 | %59,0 | %99,6 | 249 |
| Yeşilyurt Mahallesi | MHP | %42,8 | %53,4 | %93,0 | 2.601 |
| Yuvalı Mahallesi | MHP | %39,1 | %58,6 | %90,3 | 1.498 |
İlgili sonuçlar