Alanya 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Alanya sonuçlarında MHP %56,2 ile birinci, İYİ Parti %36,6 ile ikinci; fark 19,6 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%8,1) 48,1 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %36,6 (+29,3 puan). 102 mahalle ve köy arasından 98'inde MHP önde. MHP en güçlü Başköy Mahallesi (%87,9); İYİ Parti en güçlü Gözübüyük Mahallesi (%56,1). Katılım %83,2 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Alanya 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Alanya, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Alanya | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 91.225 | %56,2 | %9,0 | %8,1 | +48,1 |
| İYİ Parti | 59.457 | %36,6 | %9,4 | %7,3 | +29,3 |
| DP | 3.636 | %2,2 | %1,2 | %0,9 | +1,4 |
| HDP | 3.495 | %2,2 | %1,4 | %5,8 | −3,7 |
| Saadet | 1.662 | %1,0 | %1,8 | %2,8 | −1,8 |
| DSP | 971 | %0,6 | %3,1 | %0,8 | −0,2 |
| BBP | 769 | %0,5 | %1,1 | %1,9 | −1,4 |
| Vatan Partisi | 582 | %0,4 | %0,2 | %0,2 | +0,2 |
| TKP | 532 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
Alanya seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 668 | 206.895 | 172.146 | %83,2 | 162.329 | 9.817 |
Alanya mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | İYİ Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçatı Mahallesi | MHP | %79,0 | %14,0 | %98,3 | 289 |
| Akdam Mahallesi | MHP | %67,0 | %28,8 | %95,9 | 1.014 |
| Alacami Mahallesi | MHP | %74,5 | %18,6 | %99,1 | 230 |
| Alara Mahallesi | MHP | %57,6 | %37,3 | %94,2 | 445 |
| Aliefendi Mahallesi | MHP | %67,7 | %27,4 | %98,8 | 824 |
| Asmaca Mahallesi | MHP | %74,9 | %23,8 | %96,3 | 242 |
| Avsallar Mahallesi | MHP | %55,4 | %40,0 | %77,6 | 7.501 |
| Bademağacı Mahallesi | MHP | %77,1 | %19,9 | %98,6 | 516 |
| Basırlı Mahallesi | MHP | %71,6 | %24,0 | %99,2 | 244 |
| Başköy Mahallesi | MHP | %87,9 | %8,5 | %98,6 | 148 |
| Bayır Mahallesi | MHP | %58,9 | %38,2 | %97,0 | 265 |
| Bayırkozağacı Mahallesi | MHP | %50,0 | %37,5 | %94,1 | 186 |
| Bektaş Mahallesi | MHP | %66,7 | %27,3 | %93,1 | 621 |
| Beldibi Mahallesi | MHP | %71,6 | %24,7 | %96,9 | 262 |
| Beyreli Mahallesi | MHP | %70,2 | %23,9 | %99,5 | 377 |
| Bıçakçı Mahallesi | MHP | %78,9 | %19,0 | %92,0 | 174 |
| Bucak Mahallesi | MHP | %60,0 | %36,9 | %99,3 | 137 |
| Burçaklar Mahallesi | MHP | %54,4 | %41,4 | %100,0 | 231 |
| Büyükhasbahçe Mahallesi | MHP | %54,0 | %38,8 | %85,0 | 1.827 |
| Büyükpınar Mahallesi | MHP | %75,5 | %17,3 | %95,8 | 311 |
| Cikcilli Mahallesi | MHP | %60,6 | %33,6 | %82,6 | 12.047 |
| Cumhuriyet Mahallesi | İYİ Parti | %45,9 | %48,2 | %75,6 | 3.376 |
| Çakallar Mahallesi | MHP | %78,4 | %18,9 | %91,5 | 480 |
| Çamlıca Mahallesi | MHP | %82,8 | %13,2 | %95,4 | 1.120 |
| Çarşı Mahallesi | MHP | %51,8 | %40,3 | %77,0 | 2.221 |
| Çıplaklı Mahallesi | MHP | %69,1 | %27,2 | %89,0 | 4.520 |
| Değirmendere Mahallesi | MHP | %76,3 | %20,9 | %95,9 | 876 |
| Demirtaş Mahallesi | MHP | %59,1 | %33,8 | %87,0 | 1.985 |
| Dere Mahallesi | MHP | %73,8 | %18,1 | %93,6 | 877 |
| Dinek Mahallesi | MHP | %63,3 | %31,2 | %83,7 | 1.426 |
| Elikesik Mahallesi | MHP | %58,3 | %35,0 | %94,9 | 1.392 |
| Emişbeleni Mahallesi | MHP | %48,2 | %47,5 | %95,9 | 1.037 |
| Fakırcalı Mahallesi | MHP | %76,6 | %18,0 | %97,7 | 258 |
| Fığla Mahallesi | MHP | %52,2 | %41,1 | %84,0 | 2.872 |
| Gözübüyük Mahallesi | İYİ Parti | %31,8 | %56,1 | %96,7 | 243 |
| Gözüküçüklü Mahallesi | MHP | %71,1 | %20,1 | %99,8 | 453 |
| Güller Pınarı Mahallesi | MHP | %47,9 | %43,3 | %77,6 | 12.622 |
| Gümüşgöze Mahallesi | MHP | %69,8 | %20,1 | %100,0 | 191 |
| Gümüşkavak Mahallesi | MHP | %77,0 | %18,9 | %94,5 | 491 |
| Güney Mahallesi | MHP | %43,8 | %43,4 | %95,6 | 298 |
| Güzelbağ Mahallesi | MHP | %51,6 | %40,1 | %91,7 | 746 |
| Hacet Mahallesi | MHP | %54,6 | %36,1 | %83,2 | 8.541 |
| Hacıkerimler Mahallesi | MHP | %54,6 | %41,7 | %99,2 | 373 |
| Hacımehmetli Mahallesi | MHP | %68,5 | %25,1 | %90,8 | 1.497 |
| Hisariçi Mahallesi | MHP | %52,9 | %43,1 | %91,6 | 119 |
| Hocalar Mahallesi | MHP | %76,6 | %20,1 | %96,1 | 360 |
| İmamlı Mahallesi | MHP | %76,2 | %18,5 | %95,4 | 457 |
| İncekum Mahallesi | MHP | %59,4 | %36,7 | %86,8 | 2.108 |
| İsbatlı Mahallesi | MHP | %79,8 | %13,4 | %97,5 | 282 |
| İshaklı Mahallesi | MHP | %75,3 | %22,0 | %95,9 | 437 |
| Kadıpaşa Mahallesi | MHP | %52,8 | %38,8 | %82,7 | 8.392 |
| Karakocalı Mahallesi | MHP | %77,3 | %19,9 | %96,3 | 480 |
| Karamanlar Mahallesi | İYİ Parti | %44,9 | %47,4 | %93,6 | 404 |
| Karapınar Mahallesi | MHP | %70,4 | %25,6 | %97,1 | 136 |
| Kargıcak Mahallesi | MHP | %63,3 | %30,9 | %88,6 | 1.951 |
| Kayabaşı Mahallesi | MHP | %63,0 | %28,5 | %98,9 | 615 |
| Kestel Mahallesi | MHP | %59,5 | %34,7 | %84,1 | 6.463 |
| Keşefli Mahallesi | MHP | %47,2 | %8,8 | %93,4 | 457 |
| Kızılcaşehir Mahallesi | MHP | %82,4 | %12,5 | %94,8 | 572 |
| Kızlar Pınarı Mahallesi | MHP | %48,8 | %41,5 | %78,6 | 7.426 |
| Kocaoğlanlı Mahallesi | MHP | %78,8 | %17,5 | %99,5 | 201 |
| Konaklı Mahallesi | MHP | %50,0 | %44,3 | %83,7 | 10.403 |
| Kuzyaka Mahallesi | MHP | %74,6 | %18,6 | %93,8 | 144 |
| Küçükhasbahçe Mahallesi | MHP | %62,0 | %31,6 | %85,5 | 2.428 |
| Mahmutlar Mahallesi | MHP | %48,9 | %38,8 | %73,6 | 20.635 |
| Mahmutseydi Mahallesi | MHP | %72,9 | %21,7 | %94,3 | 770 |
| Oba Mahallesi | MHP | %56,5 | %37,0 | %80,9 | 13.486 |
| Obaalacami Mahallesi | MHP | %83,2 | %14,6 | %98,2 | 336 |
| Okurcalar Mahallesi | MHP | %60,5 | %34,3 | %83,5 | 2.747 |
| Orhan Mahallesi | MHP | %69,8 | %11,8 | %94,8 | 191 |
| Öteköy Mahallesi | MHP | %47,7 | %43,0 | %101,5 | 135 |
| Özvadi Mahallesi | MHP | %74,1 | %23,0 | %96,5 | 260 |
| Paşaköy Mahallesi | MHP | %68,1 | %22,2 | %98,4 | 256 |
| Payallar Mahallesi | MHP | %50,1 | %45,0 | %87,5 | 4.968 |
| Saburlar Mahallesi | MHP | %71,4 | %21,2 | %98,5 | 273 |
| Sapadere Mahallesi | MHP | %66,5 | %26,2 | %95,4 | 673 |
| Saray Mahallesi | MHP | %46,6 | %44,9 | %77,1 | 10.981 |
| Seki Mahallesi | MHP | %63,9 | %31,4 | %96,0 | 427 |
| Soğukpınar Mahallesi | MHP | %55,2 | %39,2 | %96,6 | 294 |
| Sugözü Mahallesi | MHP | %63,7 | %31,1 | %85,0 | 4.326 |
| Süleymanlar Mahallesi | MHP | %69,0 | %23,3 | %93,8 | 435 |
| Şekerhane Mahallesi | MHP | %51,7 | %40,1 | %80,1 | 8.002 |
| Şıhlar Mahallesi | MHP | %75,3 | %18,7 | %99,3 | 734 |
| Taşbaşı Mahallesi | MHP | %73,2 | %26,8 | %102,0 | 100 |
| Tepe Mahallesi | MHP | %62,6 | %32,4 | %82,2 | 495 |
| Tırılar Mahallesi | MHP | %78,7 | %13,8 | %98,8 | 336 |
| Tophane Mahallesi | MHP | %58,1 | %37,4 | %94,2 | 171 |
| Toslak Mahallesi | İYİ Parti | %47,4 | %47,6 | %95,0 | 2.322 |
| Tosmur Mahallesi | MHP | %54,4 | %38,5 | %79,3 | 6.332 |
| Türkler Mahallesi | MHP | %54,0 | %41,5 | %87,5 | 2.954 |
| Türktaş Mahallesi | MHP | %59,5 | %34,5 | %98,0 | 397 |
| Uğrak Mahallesi | MHP | %62,0 | %35,3 | %96,1 | 413 |
| Uğurlu Mahallesi | MHP | %80,7 | %14,7 | %90,4 | 178 |
| Uzunöz Mahallesi | MHP | %72,2 | %18,6 | %97,0 | 372 |
| Üzümlü Mahallesi | MHP | %67,8 | %24,4 | %96,6 | 238 |
| Yalçı Mahallesi | MHP | %80,8 | %14,1 | %96,4 | 84 |
| Yasirali Mahallesi | MHP | %70,3 | %26,6 | %101,5 | 67 |
| Yaylakonak Mahallesi | MHP | %66,0 | %26,1 | %98,8 | 339 |
| Yaylalı Mahallesi | MHP | %72,7 | %21,2 | %94,7 | 826 |
| Yenice Mahallesi | MHP | %50,8 | %44,6 | %96,6 | 292 |
| Yeniköy Mahallesi | MHP | %74,1 | %20,0 | %96,7 | 420 |
| Yeşilöz Mahallesi | MHP | %75,7 | %20,0 | %96,2 | 1.009 |
İlgili sonuçlar