Kemer 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Kemer sonuçlarında CHP %35,2 ile birinci, DSP %31,2 ile ikinci; fark 4,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 6,6 puan üstünde. DSP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %31,2 (+30,4 puan). 12 mahalle ve köy arasından 9'unda CHP önde. CHP en güçlü Beycik Mahallesi (%56,9); DSP en güçlü Yeni Mahallesi (%38,4). Katılım %86,7 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kemer 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Kemer, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kemer | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 8.697 | %35,2 | %37,9 | %28,6 | +6,6 |
| DSP | 7.718 | %31,2 | %3,1 | %0,8 | +30,4 |
| MHP | 6.591 | %26,6 | %9,0 | %8,1 | +18,5 |
| HDP | 784 | %3,2 | %1,4 | %5,8 | −2,7 |
| Bağımsızlar | 463 | %1,9 | %0,2 | %0,3 | +1,6 |
| DP | 209 | %0,8 | %1,2 | %0,9 | −0,0 |
| Saadet | 184 | %0,7 | %1,8 | %2,8 | −2,1 |
| Vatan Partisi | 51 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| TKP | 40 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,1 |
Kemer seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 90 | 29.653 | 25.706 | %86,7 | 24.737 | 969 |
Kemer mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | DSP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Arslanbucak Mahallesi | DSP | %31,2 | %33,6 | %86,6 | 6.864 |
| Beldibi Mahallesi | CHP | %37,0 | %28,5 | %87,2 | 2.051 |
| Beycik Mahallesi | CHP | %56,9 | %14,4 | %93,6 | 358 |
| Çamyuva Mahallesi | CHP | %36,6 | %32,9 | %86,1 | 3.298 |
| Göynük Mahallesi | CHP | %33,9 | %33,7 | %87,3 | 4.659 |
| Kiriş Mahallesi | DSP | %32,6 | %35,2 | %90,5 | 685 |
| Kuzdere Mahallesi | CHP | %33,6 | %31,4 | %88,5 | 3.890 |
| Merkez Mahallesi | CHP | %34,4 | %33,6 | %78,4 | 2.787 |
| Ovacık Mahallesi | CHP | %46,1 | %22,0 | %99,0 | 201 |
| Tekirova Mahallesi | CHP | %38,4 | %16,4 | %90,4 | 1.985 |
| Ulupınar Mahallesi | CHP | %53,7 | %16,6 | %90,3 | 853 |
| Yeni Mahallesi | DSP | %35,8 | %38,4 | %85,2 | 2.022 |
İlgili sonuçlar