Göynük Mahallesi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Göynük Mahallesi sonuçlarında CHP %33,9 ile birinci, DSP %33,7 ile ikinci; fark 0,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 5,3 puan üstünde. DSP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %33,7 (+32,9 puan). CHP oy oranında Kemer ilçesindeki 12 mahalle ve köy arasında 9'uncu sırada. 14 sandık, 4.659 kayıtlı seçmen. Katılım %87,3 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Göynük Mahallesi | Kemer | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 1.324 | %33,9 | %35,2 | %37,9 | %28,6 | +5,3 |
| DSP | 1.315 | %33,7 | %31,2 | %3,1 | %0,8 | +32,9 |
| MHP | 1.017 | %26,1 | %26,6 | %9,0 | %8,1 | +17,9 |
| HDP | 134 | %3,4 | %3,2 | %1,4 | %5,8 | −2,4 |
| Saadet | 41 | %1,1 | %0,7 | %1,8 | %2,8 | −1,8 |
| DP | 40 | %1,0 | %0,8 | %1,2 | %0,9 | +0,1 |
| Bağımsızlar | 26 | %0,7 | %1,9 | %0,2 | %0,3 | +0,4 |
| Vatan Partisi | 4 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| TKP | 3 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,2 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 14 | 4.659 | 4.069 | %87,3 | 3.904 | 165 |
Kemer ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Göynük Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Kemer sonuçları
- Arslanbucak Mahallesi seçim sonuçları
- Beldibi Mahallesi seçim sonuçları
- Beycik Mahallesi seçim sonuçları
- Çamyuva Mahallesi seçim sonuçları
- Kiriş Mahallesi seçim sonuçları
- Kuzdere Mahallesi seçim sonuçları
- Merkez Mahallesi seçim sonuçları
- Ovacık Mahallesi seçim sonuçları
- Tekirova Mahallesi seçim sonuçları
- Ulupınar Mahallesi seçim sonuçları
- Yeni Mahallesi seçim sonuçları
- Antalya sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Yerel Seçim Meclis