İncirliova 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
İncirliova sonuçlarında İYİ Parti %38,5 ile birinci, MHP %37,4 ile ikinci; fark 1,1 puan. İYİ Parti burada Türkiye ortalamasının (%7,8) 30,8 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %37,4 (+30,0 puan). 28 mahalle ve köy arasından 19'unda İYİ Parti önde. İYİ Parti en güçlü Arzular Mahallesi (%79,8); MHP en güçlü Köprüova Mahallesi (%75,5). Katılım %88,3 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İncirliova 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — İncirliova, Aydın, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | İncirliova | Aydın | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| İYİ Parti | 11.951 | %38,5 | %11,4 | %7,8 | +30,8 |
| MHP | 11.614 | %37,4 | %24,4 | %7,4 | +30,0 |
| DSP | 4.982 | %16,1 | %1,2 | %1,0 | +15,1 |
| Bağımsızlar | 1.463 | %4,7 | %0,3 | %0,9 | +3,8 |
| HDP | 396 | %1,3 | %0,6 | %4,5 | −3,2 |
| BTP | 316 | %1,0 | %0,2 | %0,3 | +0,7 |
| Saadet | 139 | %0,4 | %0,9 | %2,9 | −2,5 |
| Vatan Partisi | 84 | %0,3 | %0,5 | %0,2 | +0,1 |
| TKP | 83 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
İncirliova seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 120 | 37.150 | 32.802 | %88,3 | 31.028 | 1.774 |
İncirliova mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | İYİ Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Acarlar Mahallesi | DSP | %3,6 | %32,0 | %83,8 | 7.520 |
| Akçeşme Mahallesi | İYİ Parti | %78,8 | %15,6 | %95,3 | 279 |
| Arpadere Mahallesi | İYİ Parti | %50,6 | %46,7 | %97,1 | 279 |
| Arzular Mahallesi | İYİ Parti | %79,8 | %15,3 | %99,1 | 216 |
| Atatürk Mahallesi | İYİ Parti | %45,4 | %37,7 | %88,3 | 1.311 |
| Beyköy Mahallesi | MHP | %28,6 | %66,0 | %97,1 | 344 |
| Cumhuriyet Mahallesi | İYİ Parti | %44,7 | %41,2 | %87,3 | 7.845 |
| Dereağzı Mahallesi | İYİ Parti | %46,3 | %42,6 | %95,7 | 515 |
| Eğrek Mahallesi | İYİ Parti | %50,9 | %39,6 | %95,5 | 335 |
| Erbeyli Mahallesi | İYİ Parti | %65,0 | %24,1 | %91,9 | 950 |
| Gerenkova Mahallesi | İYİ Parti | %47,5 | %32,6 | %88,8 | 1.491 |
| Hacıaliobası Mahallesi | İYİ Parti | %56,3 | %24,1 | %90,7 | 762 |
| Hamitler Mahallesi | İYİ Parti | %54,5 | %36,4 | %104,3 | 23 |
| Hürriyet Mahallesi | İYİ Parti | %53,8 | %31,6 | %91,7 | 2.150 |
| İkizdere Mahallesi | İYİ Parti | %50,4 | %40,7 | %98,1 | 264 |
| İsafakılar Mahallesi | MHP | %28,1 | %62,6 | %100,0 | 252 |
| İstiklal Mahallesi | İYİ Parti | %44,6 | %40,8 | %86,1 | 2.986 |
| Karabağ Mahallesi | İYİ Parti | %49,1 | %42,3 | %96,5 | 314 |
| Karagözler Mahallesi | MHP | %35,3 | %57,3 | %100,8 | 237 |
| Köprüova Mahallesi | MHP | %23,2 | %75,5 | %98,7 | 158 |
| Kurtuluş Mahallesi | İYİ Parti | %47,6 | %36,7 | %86,7 | 1.985 |
| Osmanbükü Mahallesi | İYİ Parti | %57,7 | %26,5 | %94,7 | 816 |
| Palamut Mahallesi | MHP | %20,5 | %65,8 | %98,3 | 121 |
| Sandıklı Mahallesi | MHP | %41,4 | %44,2 | %87,9 | 2.081 |
| Sınırteke Mahallesi | İYİ Parti | %54,5 | %36,7 | %92,2 | 871 |
| Şirindere Mahallesi | MHP | %28,7 | %60,5 | %100,5 | 182 |
| Yazıdere Mahallesi | İYİ Parti | %45,8 | %27,1 | %90,5 | 370 |
| Zafer Mahallesi | MHP | %40,4 | %40,8 | %87,3 | 2.493 |
İlgili sonuçlar