Karacasu 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Karacasu sonuçlarında MHP %52,0 ile birinci, CHP %45,0 ile ikinci; fark 7,1 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%7,4) 44,6 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %45,0 (+15,1 puan). 38 mahalle ve köy arasından 26'sında MHP önde. MHP en güçlü Yeniköy Mahallesi (%84,8); CHP en güçlü Alemler Mahallesi (%74,5). Katılım %91,6 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Karacasu 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Karacasu, Aydın, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Karacasu | Aydın | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 6.574 | %52,0 | %24,4 | %7,4 | +44,6 |
| CHP | 5.679 | %45,0 | %37,3 | %29,8 | +15,1 |
| Vatan Partisi | 173 | %1,4 | %0,5 | %0,2 | +1,2 |
| Saadet | 130 | %1,0 | %0,9 | %2,9 | −1,9 |
| BTP | 77 | %0,6 | %0,2 | %0,3 | +0,3 |
Karacasu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 64 | 14.946 | 13.697 | %91,6 | 12.633 | 1.064 |
Karacasu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alemler Mahallesi | CHP | %24,1 | %74,5 | %98,5 | 663 |
| Aşağıgörle Mahallesi | MHP | %73,3 | %23,7 | %91,2 | 159 |
| Ataeymir Mahallesi | CHP | %46,5 | %50,3 | %90,7 | 1.040 |
| Ataköy Mahallesi | MHP | %59,0 | %36,2 | %95,0 | 886 |
| Bahçeköy Mahallesi | CHP | %41,2 | %58,1 | %95,1 | 164 |
| Bereketli Mahallesi | MHP | %52,9 | %45,2 | %100,0 | 225 |
| Bingeç Mahallesi | CHP | %36,5 | %58,7 | %100,0 | 70 |
| Büyükdağlı Mahallesi | CHP | %38,1 | %61,9 | %97,6 | 126 |
| Cabi Mahallesi | MHP | %57,0 | %40,2 | %86,6 | 901 |
| Cuma Mahallesi | MHP | %59,1 | %39,8 | %90,6 | 733 |
| Çamarası Mahallesi | CHP | %45,9 | %49,5 | %98,3 | 116 |
| Çamköy Mahallesi | CHP | %46,8 | %49,6 | %96,9 | 385 |
| Dedeler Mahallesi | MHP | %50,0 | %42,9 | %94,3 | 105 |
| Dereköy Mahallesi | MHP | %53,5 | %43,6 | %94,7 | 189 |
| Dikmen Mahallesi | MHP | %65,8 | %32,1 | %97,6 | 212 |
| Esençay Mahallesi | MHP | %54,6 | %43,2 | %92,1 | 558 |
| Geyre Mahallesi | MHP | %57,8 | %40,5 | %91,8 | 687 |
| Görle Mahallesi | MHP | %57,1 | %34,2 | %93,7 | 222 |
| Güzelbeyli Mahallesi | MHP | %60,3 | %37,3 | %94,9 | 235 |
| Güzelköy Mahallesi | MHP | %51,4 | %47,3 | %100,0 | 80 |
| Hacıhıdırlar Mahallesi | MHP | %48,2 | %47,0 | %95,9 | 98 |
| Işıklar Mahallesi | CHP | %39,6 | %51,9 | %96,1 | 437 |
| Karabağlar Mahallesi | MHP | %52,7 | %43,6 | %101,8 | 57 |
| Karacaören Mahallesi | MHP | %54,5 | %43,4 | %99,1 | 324 |
| Küçükdağlı Mahallesi | MHP | %58,2 | %40,3 | %87,5 | 511 |
| Nargedik Mahallesi | CHP | %33,0 | %57,0 | %95,4 | 131 |
| Palamutçuk Mahallesi | MHP | %63,0 | %31,5 | %91,6 | 383 |
| Tekeliler Mahallesi | MHP | %62,0 | %33,2 | %97,8 | 232 |
| Tepecik Mahallesi | CHP | %47,0 | %49,7 | %97,5 | 199 |
| Yaykın Mahallesi | MHP | %54,8 | %42,4 | %93,0 | 515 |
| Yaylalı Mahallesi | MHP | %54,0 | %44,4 | %83,5 | 2.385 |
| Yazır Mahallesi | CHP | %46,2 | %49,8 | %93,9 | 360 |
| Yenice Mahallesi | CHP | %34,8 | %62,7 | %87,5 | 883 |
| Yeniköy Mahallesi | MHP | %84,8 | %12,5 | %94,1 | 135 |
| Yeşilköy Mahallesi | MHP | %60,6 | %31,8 | %100,0 | 68 |
| Yeşilyurt Mahallesi | MHP | %78,9 | %19,7 | %96,4 | 84 |
| Yolaltı Mahallesi | MHP | %70,1 | %21,4 | %97,2 | 176 |
| Yolüstü Mahallesi | MHP | %53,8 | %43,4 | %95,3 | 212 |
İlgili sonuçlar