Karkamış 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Karkamış sonuçlarında CHP %53,3 ile birinci, MHP %46,1 ile ikinci; fark 7,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%29,8) 23,5 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %46,1 (+38,7 puan). 39 mahalle ve köy arasından 22'sinde CHP önde. CHP en güçlü Kuruyazı Mahallesi (%96,6); MHP en güçlü Savaş Mahallesi (%88,2). Katılım %92,8 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Karkamış 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Karkamış, Gaziantep, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Karkamış | Gaziantep | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 3.284 | %53,3 | %22,4 | %29,8 | +23,5 |
| MHP | 2.841 | %46,1 | %1,4 | %7,4 | +38,7 |
| Saadet | 22 | %0,4 | %2,1 | %2,9 | −2,6 |
| BTP | 10 | %0,2 | %0,4 | %0,3 | −0,2 |
Karkamış seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 44 | 6.861 | 6.367 | %92,8 | 6.157 | 210 |
Karkamış mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçaköy Mahallesi | CHP | %52,2 | %47,8 | %99,2 | 236 |
| Alaçalı Mahallesi | CHP | %60,1 | %39,9 | %94,7 | 227 |
| Alagöz Mahallesi | CHP | %75,7 | %24,3 | %95,0 | 121 |
| Arıkdere Mahallesi | MHP | %46,5 | %53,5 | %94,0 | 184 |
| Ayyıldız Mahallesi | MHP | %41,5 | %57,4 | %105,4 | 93 |
| Balaban Mahallesi | MHP | %47,9 | %52,1 | %96,0 | 50 |
| Beşkılıç Mahallesi | CHP | %57,1 | %42,9 | %82,4 | 17 |
| Çarşı Mahallesi | MHP | %36,9 | %61,4 | %86,3 | 307 |
| Çiftlik Mahallesi | MHP | %49,0 | %50,5 | %85,8 | 478 |
| Eceler Mahallesi | MHP | %39,5 | %60,5 | %97,9 | 194 |
| Elifoğlu Mahallesi | CHP | %71,2 | %28,5 | %95,2 | 415 |
| Erenyolu Mahallesi | CHP | %90,1 | %9,9 | %87,3 | 110 |
| Etiler Mahallesi | CHP | %50,0 | %49,7 | %95,6 | 633 |
| Gürçay Mahallesi | MHP | %37,3 | %62,7 | %98,1 | 104 |
| Karacurun Mahallesi | CHP | %74,0 | %25,2 | %97,1 | 138 |
| Karanfil Mahallesi | CHP | %58,1 | %41,9 | %92,6 | 94 |
| Karşıyaka Mahallesi | MHP | %35,7 | %64,3 | %80,3 | 680 |
| Kelekli Mahallesi | CHP | %63,0 | %36,8 | %96,0 | 497 |
| Kepirler Mahallesi | MHP | %21,2 | %72,7 | %97,1 | 35 |
| Kıvırcık Mahallesi | CHP | %52,1 | %47,9 | %91,0 | 167 |
| Korkmazlar Mahallesi | CHP | %67,7 | %30,6 | %100,0 | 62 |
| Kuruyazı Mahallesi | CHP | %96,6 | %3,4 | %96,7 | 60 |
| Lojmanlar Mahallesi | CHP | %57,1 | %41,7 | %94,7 | 95 |
| Öncüler Mahallesi | CHP | %67,9 | %32,1 | %86,8 | 136 |
| Örmetaş Mahallesi | MHP | %31,0 | %69,0 | %97,7 | 44 |
| Savaş Mahallesi | MHP | %11,8 | %88,2 | %113,3 | 15 |
| Soylu Mahallesi | CHP | %59,0 | %40,4 | %95,2 | 189 |
| Subağı Mahallesi | MHP | %28,4 | %70,4 | %101,2 | 81 |
| Şenlik Mahallesi | MHP | %14,3 | %78,6 | %107,7 | 13 |
| Teketaşı Mahallesi | CHP | %85,7 | %14,3 | %75,3 | 89 |
| Tosunlu Mahallesi | CHP | %64,4 | %35,6 | %99,1 | 107 |
| Türkyurdu Mahallesi | MHP | %25,0 | %75,0 | %100,0 | 28 |
| Yarımca Mahallesi | CHP | %75,0 | %25,0 | %102,5 | 40 |
| Yaşar Mahallesi | MHP | %47,1 | %52,9 | %96,8 | 219 |
| Yazır Mahallesi | CHP | %60,1 | %39,9 | %99,3 | 139 |
| Yeşerti Mahallesi | MHP | %45,7 | %49,8 | %91,6 | 298 |
| Yolağzı Mahallesi | CHP | %59,8 | %40,2 | %95,9 | 242 |
| Yurtbağı Mahallesi | MHP | %39,0 | %60,2 | %95,2 | 124 |
| Zührecik Mahallesi | CHP | %59,1 | %40,9 | %98,0 | 100 |
İlgili sonuçlar