Oğuzeli 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Oğuzeli sonuçlarında MHP %57,3 ile birinci, CHP %39,5 ile ikinci; fark 17,8 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%7,4) 49,9 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %39,5 (+9,7 puan). 91 mahalle ve köy arasından 66'sında MHP önde. MHP en güçlü Sütlüce Mahallesi (%100,0); CHP en güçlü Kersentaş Mahallesi (%90,5). Katılım %90,2 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Oğuzeli 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Oğuzeli, Gaziantep, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Oğuzeli | Gaziantep | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 10.174 | %57,3 | %1,4 | %7,4 | +49,9 |
| CHP | 7.007 | %39,5 | %22,4 | %29,8 | +9,7 |
| Saadet | 205 | %1,2 | %2,1 | %2,9 | −1,8 |
| DP | 167 | %0,9 | %1,2 | %1,0 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 100 | %0,6 | %0,6 | %0,9 | −0,3 |
| BTP | 96 | %0,5 | %0,4 | %0,3 | +0,2 |
Oğuzeli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 118 | 20.784 | 18.752 | %90,2 | 17.749 | 1.003 |
Oğuzeli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Acer Mahallesi | MHP | %78,7 | %12,8 | %95,9 | 49 |
| Akçamezra Mahallesi | MHP | %58,0 | %39,8 | %94,8 | 97 |
| Altınyurt Mahallesi | MHP | %63,6 | %33,7 | %90,2 | 528 |
| Ambarcık Mahallesi | MHP | %56,1 | %33,3 | %100,0 | 59 |
| Arslanlı Mahallesi | MHP | %89,0 | %9,3 | %85,3 | 143 |
| Asmacık Mahallesi | CHP | %44,1 | %55,4 | %97,8 | 227 |
| Aşağı Güneyse Mahallesi | CHP | %45,2 | %51,6 | %100,0 | 32 |
| Aşağı Yeniyapan Mahallesi | MHP | %69,9 | %28,6 | %97,7 | 218 |
| Aydınkaya Mahallesi | MHP | %72,7 | %27,3 | %87,7 | 57 |
| Belören Mahallesi | MHP | %51,1 | %43,6 | %79,0 | 119 |
| Beşdeli Mahallesi | MHP | %72,7 | %27,3 | %71,0 | 31 |
| Bulduk Mahallesi | MHP | %55,1 | %42,8 | %89,0 | 712 |
| Büyükkaracaviran Mahallesi | MHP | %69,7 | %26,2 | %91,5 | 307 |
| Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %53,2 | %44,8 | %90,2 | 820 |
| Çatalçam Mahallesi | CHP | %37,5 | %60,0 | %85,0 | 100 |
| Çatalsu Mahallesi | MHP | %49,8 | %47,8 | %91,4 | 337 |
| Çavuşbaşı Mahallesi | CHP | %47,8 | %47,8 | %96,0 | 25 |
| Çaybaşı Mahallesi | MHP | %55,9 | %38,8 | %88,8 | 418 |
| Çaybeyi Mahallesi | MHP | %77,7 | %19,8 | %93,9 | 213 |
| Demirkonak Mahallesi | CHP | %37,8 | %62,2 | %94,3 | 88 |
| Dero Küçükkaracaviran Mahallesi | MHP | %69,2 | %25,0 | %76,6 | 77 |
| Devehüyüğü Mahallesi | MHP | %52,9 | %45,1 | %86,7 | 60 |
| Dibecik Mahallesi | MHP | %54,0 | %36,9 | %97,4 | 189 |
| Dikmetaş Mahallesi | CHP | %14,3 | %85,7 | %64,7 | 34 |
| Direkli Mahallesi | MHP | %66,5 | %23,2 | %95,3 | 172 |
| Doğanpınar Mahallesi | MHP | %55,5 | %43,4 | %89,6 | 308 |
| Dokuzyol Mahallesi | CHP | %38,3 | %56,3 | %91,8 | 305 |
| Duruköy Mahallesi | CHP | %47,1 | %47,1 | %71,4 | 49 |
| Dutluca Mahallesi | MHP | %56,4 | %40,5 | %93,7 | 190 |
| Ekinveren Mahallesi | CHP | %37,2 | %55,7 | %95,4 | 194 |
| Ermiş Mahallesi | MHP | %58,1 | %41,9 | %72,1 | 61 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %48,4 | %48,5 | %80,9 | 2.277 |
| Gebe Mahallesi | MHP | %54,2 | %45,8 | %77,8 | 108 |
| Gedik Mahallesi | MHP | %68,7 | %30,3 | %102,0 | 100 |
| Güllük Mahallesi | CHP | %45,5 | %52,2 | %91,7 | 484 |
| Gündoğan Mahallesi | MHP | %71,7 | %27,6 | %96,6 | 295 |
| Gürsu Mahallesi | MHP | %65,0 | %32,7 | %95,4 | 789 |
| Güveçli Mahallesi | CHP | %32,7 | %67,3 | %74,6 | 67 |
| Güzelce Mahallesi | MHP | %64,2 | %34,0 | %94,9 | 59 |
| Hacar Mahallesi | MHP | %90,2 | %7,3 | %93,3 | 135 |
| Hatunlu Mahallesi | MHP | %75,8 | %24,2 | %94,3 | 70 |
| Hötoğlu Mahallesi | MHP | %70,8 | %18,8 | %90,3 | 124 |
| Hürriyet Mahallesi | MHP | %57,1 | %39,5 | %92,3 | 568 |
| İkizkuyu Mahallesi | CHP | %34,4 | %62,5 | %76,2 | 42 |
| İnceyol Mahallesi | MHP | %78,7 | %14,9 | %100,0 | 83 |
| İnkılap Mahallesi | MHP | %61,4 | %36,8 | %95,1 | 61 |
| İnönü Mahallesi | MHP | %61,6 | %36,7 | %95,3 | 535 |
| Kabacaağaç Mahallesi | MHP | %58,0 | %38,0 | %85,0 | 60 |
| Karaburun Mahallesi | MHP | %69,8 | %30,2 | %98,1 | 54 |
| Karadibek Mahallesi | CHP | %49,2 | %50,8 | %84,7 | 72 |
| Karaman Mahallesi | MHP | %67,1 | %27,9 | %100,7 | 148 |
| Karataş Mahallesi | MHP | %53,5 | %41,9 | %89,9 | 99 |
| Kaşyolu Mahallesi | MHP | %60,6 | %34,6 | %89,2 | 157 |
| Kavunluk Mahallesi | MHP | %47,9 | %46,6 | %95,5 | 89 |
| Kayacık Mahallesi | MHP | %68,7 | %31,3 | %87,0 | 115 |
| Kayalıpınar Mahallesi | MHP | %56,7 | %42,4 | %97,8 | 227 |
| Keçikuyusu Mahallesi | MHP | %87,5 | %11,4 | %96,9 | 96 |
| Keçili Mahallesi | CHP | %46,8 | %52,5 | %96,6 | 146 |
| Kersentaş Mahallesi | CHP | %6,8 | %90,5 | %86,0 | 93 |
| Kılavuz Mahallesi | CHP | %45,5 | %51,5 | %95,3 | 150 |
| Koçaklar Mahallesi | CHP | %29,8 | %70,2 | %93,5 | 62 |
| Kovanlı Mahallesi | CHP | %30,0 | %67,5 | %97,6 | 85 |
| Körkün Mahallesi | MHP | %64,7 | %32,7 | %94,0 | 470 |
| Kurtuluş Mahallesi | MHP | %57,3 | %40,6 | %89,1 | 586 |
| Kuruçay Mahallesi | CHP | %11,5 | %84,6 | %86,7 | 30 |
| Mimar Sinan Mahallesi | MHP | %45,7 | %38,8 | %81,9 | 149 |
| Oğuzlar Mahallesi | MHP | %53,6 | %44,0 | %82,6 | 684 |
| Sazgın Mahallesi | MHP | %66,5 | %32,3 | %92,1 | 190 |
| Sergili Mahallesi | MHP | %81,8 | %18,2 | %79,5 | 83 |
| Sevindi Mahallesi | MHP | %63,6 | %30,7 | %93,9 | 99 |
| Subaşı Mahallesi | MHP | %49,8 | %46,6 | %85,0 | 827 |
| Sütlüce Mahallesi | MHP | %100,0 | %0,0 | %126,7 | 15 |
| Şahinbey Mahallesi | MHP | %72,1 | %25,7 | %94,2 | 967 |
| Şıh Küçükkaracaviran Mahallesi | MHP | %64,6 | %30,8 | %91,7 | 72 |
| Taşçanak Mahallesi | MHP | %76,5 | %20,6 | %97,1 | 35 |
| Taşlı Mahallesi | CHP | %39,1 | %53,6 | %74,2 | 93 |
| Taşyazı Mahallesi | CHP | %42,5 | %57,5 | %85,2 | 142 |
| Tınazdere Mahallesi | MHP | %70,0 | %27,1 | %95,4 | 217 |
| Tüzel Mahallesi | MHP | %86,0 | %9,3 | %102,0 | 49 |
| Uğurova Mahallesi | MHP | %42,1 | %31,1 | %97,2 | 246 |
| Ulaşlı Mahallesi | MHP | %69,1 | %17,3 | %88,8 | 98 |
| Üçdamlar Mahallesi | CHP | %45,7 | %48,6 | %91,5 | 82 |
| Üçkubbe Mahallesi | MHP | %61,6 | %37,0 | %75,8 | 99 |
| Yakacık Mahallesi | CHP | %34,1 | %64,7 | %94,2 | 449 |
| Yalnızbağ Mahallesi | MHP | %74,4 | %21,2 | %99,4 | 172 |
| Yazılı Mahallesi | MHP | %74,5 | %22,5 | %95,1 | 494 |
| Yeni Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %98,4 | %1,6 | %69,5 | 95 |
| Yeniköy Mahallesi | CHP | %50,0 | %50,0 | %109,1 | 22 |
| Yeşildere Mahallesi | MHP | %50,6 | %47,4 | %95,2 | 441 |
| Yeşiltepe Mahallesi | MHP | %81,0 | %19,0 | %91,5 | 47 |
| Yukarıgüneyse Mahallesi | MHP | %67,1 | %27,7 | %97,5 | 162 |
İlgili sonuçlar