Bulancak 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Bulancak sonuçlarında AK Parti %47,0 ile birinci, CHP %46,6 ile ikinci; fark 0,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,6) 4,4 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %46,6 (+16,8 puan). 17 mahalle ve köy arasından 7'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Pazarsuyu Emecen Mahallesi (%65,1); CHP en güçlü Ucarlı Mahallesi (%71,4). Katılım %84,0 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bulancak 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Bulancak, Giresun, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bulancak | Giresun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 11.856 | %47,0 | %45,8 | %42,6 | +4,4 |
| CHP | 11.767 | %46,6 | %34,3 | %29,8 | +16,8 |
| MHP | 1.181 | %4,7 | %11,2 | %7,4 | −2,8 |
| Saadet | 385 | %1,5 | %2,5 | %2,9 | −1,4 |
| BTP | 30 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| DSP | 27 | %0,1 | %0,1 | %1,0 | −0,9 |
Bulancak seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 98 | 31.029 | 26.072 | %84,0 | 25.246 | 826 |
Bulancak mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Acısu Mahallesi | AK Parti | %47,5 | %43,8 | %88,5 | 505 |
| Arifli Mahallesi | AK Parti | %50,3 | %47,2 | %95,5 | 539 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %59,7 | %32,4 | %84,9 | 3.627 |
| Ballıca Mahallesi | AK Parti | %50,9 | %41,1 | %81,6 | 3.286 |
| Bulancak Mahallesi | CHP | %40,7 | %53,5 | %82,5 | 3.856 |
| Duacıoğlu Mahallesi | AK Parti | %57,1 | %37,8 | %96,3 | 108 |
| Güzelyalı Mahallesi | CHP | %38,4 | %55,7 | %84,8 | 1.279 |
| İhsaniye Mahallesi | CHP | %44,0 | %50,4 | %81,5 | 8.020 |
| İsmet Paşa Mahallesi | CHP | %41,8 | %52,7 | %82,7 | 3.792 |
| Kızılot Mahallesi | CHP | %39,4 | %53,3 | %91,6 | 762 |
| Pazarsuyu Emecen Mahallesi | AK Parti | %65,1 | %28,4 | %83,2 | 475 |
| Sanayi Mahallesi | AK Parti | %63,8 | %27,2 | %87,2 | 2.346 |
| Saraçlı Mahallesi | CHP | %36,7 | %57,0 | %89,0 | 629 |
| Sisin Mahallesi | CHP | %32,1 | %62,0 | %94,4 | 234 |
| Şemsettin Mahallesi | CHP | %44,4 | %50,1 | %89,0 | 712 |
| Toprakdeğirmeni Mahallesi | CHP | %31,7 | %65,0 | %85,8 | 544 |
| Ucarlı Mahallesi | CHP | %25,0 | %71,4 | %91,4 | 315 |
İlgili sonuçlar