Aydınevler Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Aydınevler Mahallesi sonuçlarında CHP %50,9 ile birinci, MHP %45,3 ile ikinci; fark 5,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%29,8) 21,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %45,3 (+37,9 puan). CHP oy oranında Maltepe ilçesindeki 18 mahalle ve köy arasında 12'nci sırada. 41 sandık, 13.836 kayıtlı seçmen. Katılım %84,6 (Türkiye %84,3).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Aydınevler Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Aydınevler Mahallesi, Maltepe, İstanbul, Türkiye karşılaştırması
PartiOyAydınevler MahallesiMaltepeİstanbulTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP5.774%50,9%52,7%40,2%29,8+21,1
MHP5.141%45,3%42,9%2,3%7,4+37,9
Saadet178%1,6%1,6%2,5%2,9−1,3
DSP96%0,8%1,0%1,3%1,0−0,1
Vatan Partisi43%0,4%0,4%0,2%0,2+0,2
TKP42%0,4%0,6%0,1%0,1+0,3
DP35%0,3%0,4%0,6%1,0−0,7
Bağımsızlar23%0,2%0,3%0,2%0,9−0,7
BTP18%0,2%0,2%0,2%0,3−0,2
Aydınevler Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
4113.83611.706%84,611.350356

Maltepe ilçesindeki diğer mahalle ve köyler