Esenkent Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Esenkent Mahallesi sonuçlarında CHP %49,8 ile birinci, MHP %45,7 ile ikinci; fark 4,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%29,8) 20,0 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %45,7 (+38,3 puan). CHP oy oranında Maltepe ilçesindeki 18 mahalle ve köy arasında 13'üncü sırada. 49 sandık, 16.444 kayıtlı seçmen. Katılım %84,3 (Türkiye %84,3).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Esenkent Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Esenkent Mahallesi, Maltepe, İstanbul, Türkiye karşılaştırması
PartiOyEsenkent MahallesiMaltepeİstanbulTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP6.646%49,8%52,7%40,2%29,8+20,0
MHP6.101%45,7%42,9%2,3%7,4+38,3
Saadet221%1,7%1,6%2,5%2,9−1,3
DSP121%0,9%1,0%1,3%1,0−0,1
Vatan Partisi73%0,5%0,4%0,2%0,2+0,4
TKP66%0,5%0,6%0,1%0,1+0,4
DP55%0,4%0,4%0,6%1,0−0,5
BTP32%0,2%0,2%0,2%0,3−0,1
Bağımsızlar29%0,2%0,3%0,2%0,9−0,7
Esenkent Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
4916.44413.867%84,313.344523

Maltepe ilçesindeki diğer mahalle ve köyler