Korutürk Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Korutürk Mahallesi sonuçlarında CHP %73,8 ile birinci, AK Parti %20,2 ile ikinci; fark 53,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%29,8) 43,9 puan üstünde. CHP oy oranında Balçova ilçesindeki 8 mahalle ve köy arasında 1'inci sırada. 29 sandık, 9.518 kayıtlı seçmen. Katılım %83,1 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Korutürk Mahallesi | Balçova | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 5.701 | %73,8 | %67,2 | %55,0 | %29,8 | +43,9 |
| AK Parti | 1.564 | %20,2 | %26,9 | %36,4 | %42,6 | −22,3 |
| DSP | 134 | %1,7 | %1,5 | %1,4 | %1,0 | +0,8 |
| TKP | 120 | %1,6 | %1,7 | %0,3 | %0,1 | +1,4 |
| Saadet | 93 | %1,2 | %1,3 | %1,3 | %2,9 | −1,7 |
| BBP | 38 | %0,5 | %0,4 | %0,2 | %1,6 | −1,1 |
| Vatan Partisi | 36 | %0,5 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,3 |
| DP | 35 | %0,5 | %0,4 | %0,5 | %1,0 | −0,5 |
| BTP | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 29 | 9.518 | 7.906 | %83,1 | 7.730 | 176 |
Balçova ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Korutürk Mahallesi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Balçova sonuçları
- Bahçelerarası Mahallesi seçim sonuçları
- Çetin Emeç Mahallesi seçim sonuçları
- Eğitim Mahallesi seçim sonuçları
- Fevzi Çakmak Mahallesi seçim sonuçları
- İnciraltı Mahallesi seçim sonuçları
- Onur Mahallesi seçim sonuçları
- Teleferik Mahallesi seçim sonuçları
- İzmir sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi