Korutürk Mahallesi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Korutürk Mahallesi sonuçlarında CHP %72,4 ile birinci, AK Parti %20,1 ile ikinci; fark 52,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 43,9 puan üstünde. CHP oy oranında Balçova ilçesindeki 8 mahalle ve köy arasında 1'inci sırada. 29 sandık, 9.518 kayıtlı seçmen. Katılım %83,0 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Korutürk Mahallesi | Balçova | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 5.615 | %72,4 | %65,1 | %52,7 | %28,6 | +43,9 |
| AK Parti | 1.561 | %20,1 | %27,0 | %35,9 | %42,7 | −22,6 |
| HDP | 166 | %2,1 | %2,7 | %2,5 | %5,8 | −3,7 |
| DSP | 117 | %1,5 | %1,3 | %1,3 | %0,8 | +0,7 |
| Saadet | 102 | %1,3 | %1,4 | %1,4 | %2,8 | −1,5 |
| TKP | 90 | %1,2 | %1,4 | %0,5 | %0,2 | +0,9 |
| BBP | 44 | %0,6 | %0,5 | %0,5 | %1,9 | −1,3 |
| Vatan Partisi | 42 | %0,5 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,3 |
| BTP | 15 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 29 | 9.518 | 7.903 | %83,0 | 7.752 | 151 |
Balçova ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Korutürk Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Balçova sonuçları
- Bahçelerarası Mahallesi seçim sonuçları
- Çetin Emeç Mahallesi seçim sonuçları
- Eğitim Mahallesi seçim sonuçları
- Fevzi Çakmak Mahallesi seçim sonuçları
- İnciraltı Mahallesi seçim sonuçları
- Onur Mahallesi seçim sonuçları
- Teleferik Mahallesi seçim sonuçları
- İzmir sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Yerel Seçim Meclis