Onur Mahallesi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Onur Mahallesi sonuçlarında CHP %65,5 ile birinci, AK Parti %27,4 ile ikinci; fark 38,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 36,9 puan üstünde. CHP oy oranında Balçova ilçesindeki 8 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 43 sandık, 13.813 kayıtlı seçmen. Katılım %82,2 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Onur Mahallesi | Balçova | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 7.218 | %65,5 | %65,1 | %52,7 | %28,6 | +36,9 |
| AK Parti | 3.018 | %27,4 | %27,0 | %35,9 | %42,7 | −15,4 |
| HDP | 252 | %2,3 | %2,7 | %2,5 | %5,8 | −3,6 |
| TKP | 153 | %1,4 | %1,4 | %0,5 | %0,2 | +1,1 |
| Saadet | 151 | %1,4 | %1,4 | %1,4 | %2,8 | −1,5 |
| DSP | 110 | %1,0 | %1,3 | %1,3 | %0,8 | +0,2 |
| BBP | 57 | %0,5 | %0,5 | %0,5 | %1,9 | −1,4 |
| Vatan Partisi | 53 | %0,5 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,3 |
| BTP | 15 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 43 | 13.813 | 11.349 | %82,2 | 11.027 | 322 |
Balçova ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Onur Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Balçova sonuçları
- Bahçelerarası Mahallesi seçim sonuçları
- Çetin Emeç Mahallesi seçim sonuçları
- Eğitim Mahallesi seçim sonuçları
- Fevzi Çakmak Mahallesi seçim sonuçları
- İnciraltı Mahallesi seçim sonuçları
- Korutürk Mahallesi seçim sonuçları
- Teleferik Mahallesi seçim sonuçları
- İzmir sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Yerel Seçim Meclis