Tahsin Yazıcı Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Tahsin Yazıcı Mahallesi sonuçlarında CHP %55,1 ile birinci, AK Parti %40,4 ile ikinci; fark 14,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%29,8) 25,3 puan üstünde. CHP oy oranında Karabağlar ilçesindeki 58 mahalle ve köy arasında 22'nci sırada. 19 sandık, 6.533 kayıtlı seçmen. Katılım %81,2 (Türkiye %84,3).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Tahsin Yazıcı Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Tahsin Yazıcı Mahallesi, Karabağlar, İzmir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyTahsin Yazıcı MahallesiKarabağlarİzmirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP2.864%55,1%54,0%55,0%29,8+25,3
AK Parti2.098%40,4%42,6%36,4%42,6−2,2
Saadet118%2,3%1,6%1,3%2,9−0,6
DP54%1,0%0,8%0,5%1,0+0,1
TKP33%0,6%0,4%0,3%0,1+0,5
Vatan Partisi14%0,3%0,4%0,3%0,2+0,1
BTP14%0,3%0,2%0,2%0,3−0,0
Tahsin Yazıcı Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
196.5335.304%81,25.195109

Karabağlar ilçesindeki diğer mahalle ve köyler