Tahsin Yazıcı Mahallesi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Tahsin Yazıcı Mahallesi sonuçlarında CHP %52,8 ile birinci, AK Parti %39,6 ile ikinci; fark 13,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 24,2 puan üstünde. CHP oy oranında Karabağlar ilçesindeki 58 mahalle ve köy arasında 21'inci sırada. 19 sandık, 6.533 kayıtlı seçmen. Katılım %81,2 (Türkiye %84,5).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Tahsin Yazıcı Mahallesi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Tahsin Yazıcı Mahallesi, Karabağlar, İzmir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyTahsin Yazıcı MahallesiKarabağlarİzmirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP2.739%52,8%50,5%52,7%28,6+24,2
AK Parti2.052%39,6%41,9%35,9%42,7−3,2
HDP143%2,8%3,7%2,5%5,8−3,1
Saadet128%2,5%1,7%1,4%2,8−0,4
DP43%0,8%0,7%0,4%0,9−0,1
TKP31%0,6%0,4%0,5%0,2+0,4
BBP24%0,5%0,5%0,5%1,9−1,4
Vatan Partisi14%0,3%0,3%0,3%0,2+0,1
BTP13%0,3%0,2%0,1%0,3−0,0
Tahsin Yazıcı Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
196.5335.304%81,25.187117

Karabağlar ilçesindeki diğer mahalle ve köyler