Huzur Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Huzur Mahallesi sonuçlarında CHP %82,6 ile birinci, MHP %13,4 ile ikinci; fark 69,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%29,8) 52,8 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %13,4 (+6,0 puan). CHP oy oranında Narlıdere ilçesindeki 11 mahalle ve köy arasında 3'üncü sırada. 16 sandık, 5.044 kayıtlı seçmen. Katılım %85,9 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Huzur Mahallesi | Narlıdere | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 3.500 | %82,6 | %79,4 | %55,0 | %29,8 | +52,8 |
| MHP | 569 | %13,4 | %16,0 | %2,5 | %7,4 | +6,0 |
| Saadet | 49 | %1,2 | %1,0 | %1,3 | %2,9 | −1,8 |
| TKP | 48 | %1,1 | %1,6 | %0,3 | %0,1 | +1,0 |
| Vatan Partisi | 32 | %0,8 | %0,6 | %0,3 | %0,2 | +0,6 |
| DSP | 22 | %0,5 | %0,7 | %1,4 | %1,0 | −0,4 |
| DP | 14 | %0,3 | %0,5 | %0,5 | %1,0 | −0,6 |
| BTP | 1 | %0,0 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,3 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 16 | 5.044 | 4.334 | %85,9 | 4.235 | 99 |
Narlıdere ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Huzur Mahallesi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Narlıdere sonuçları
- 2. İnönü Mahallesi seçim sonuçları
- Altıevler Mahallesi seçim sonuçları
- Atatürk Mahallesi seçim sonuçları
- Çamtepe Mahallesi seçim sonuçları
- Çatalkaya Mahallesi seçim sonuçları
- Ilıca Mahallesi seçim sonuçları
- Limanreis Mahallesi seçim sonuçları
- Narlı Mahallesi seçim sonuçları
- Sahilevleri Mahallesi seçim sonuçları
- Yenikale Mahallesi seçim sonuçları
- İzmir sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi