Limanreis Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Limanreis Mahallesi sonuçlarında CHP %73,8 ile birinci, MHP %19,9 ile ikinci; fark 53,9 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%29,8) 43,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,9 (+12,5 puan). CHP oy oranında Narlıdere ilçesindeki 11 mahalle ve köy arasında 10'uncu sırada. 6 sandık, 2.055 kayıtlı seçmen. Katılım %83,9 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Limanreis Mahallesi | Narlıdere | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 1.220 | %73,8 | %79,4 | %55,0 | %29,8 | +43,9 |
| MHP | 329 | %19,9 | %16,0 | %2,5 | %7,4 | +12,5 |
| TKP | 34 | %2,1 | %1,6 | %0,3 | %0,1 | +1,9 |
| Saadet | 25 | %1,5 | %1,0 | %1,3 | %2,9 | −1,4 |
| DSP | 17 | %1,0 | %0,7 | %1,4 | %1,0 | +0,1 |
| DP | 14 | %0,8 | %0,5 | %0,5 | %1,0 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 9 | %0,5 | %0,6 | %0,3 | %0,2 | +0,4 |
| BTP | 6 | %0,4 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | +0,0 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 6 | 2.055 | 1.724 | %83,9 | 1.654 | 70 |
Narlıdere ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Limanreis Mahallesi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Narlıdere sonuçları
- 2. İnönü Mahallesi seçim sonuçları
- Altıevler Mahallesi seçim sonuçları
- Atatürk Mahallesi seçim sonuçları
- Çamtepe Mahallesi seçim sonuçları
- Çatalkaya Mahallesi seçim sonuçları
- Huzur Mahallesi seçim sonuçları
- Ilıca Mahallesi seçim sonuçları
- Narlı Mahallesi seçim sonuçları
- Sahilevleri Mahallesi seçim sonuçları
- Yenikale Mahallesi seçim sonuçları
- İzmir sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi