Limanreis Mahallesi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Limanreis Mahallesi sonuçlarında CHP %58,3 ile birinci, MHP %20,0 ile ikinci; fark 38,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 29,7 puan üstünde. DP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %13,9 (+13,0 puan). CHP oy oranında Narlıdere ilçesindeki 11 mahalle ve köy arasında 10'uncu sırada. 6 sandık, 2.055 kayıtlı seçmen. Katılım %83,8 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Limanreis Mahallesi | Narlıdere | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 961 | %58,3 | %74,2 | %52,7 | %28,6 | +29,7 |
| MHP | 330 | %20,0 | %15,6 | %2,3 | %8,1 | +11,9 |
| DP | 229 | %13,9 | %1,0 | %0,4 | %0,9 | +13,0 |
| HDP | 33 | %2,0 | %4,9 | %2,5 | %5,8 | −3,8 |
| Saadet | 25 | %1,5 | %1,0 | %1,4 | %2,8 | −1,3 |
| TKP | 22 | %1,3 | %1,3 | %0,5 | %0,2 | +1,1 |
| DSP | 18 | %1,1 | %0,8 | %1,3 | %0,8 | +0,3 |
| Vatan Partisi | 17 | %1,0 | %0,6 | %0,3 | %0,2 | +0,8 |
| BTP | 8 | %0,5 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | +0,2 |
| BBP | 6 | %0,4 | %0,3 | %0,5 | %1,9 | −1,5 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 6 | 2.055 | 1.722 | %83,8 | 1.649 | 73 |
Narlıdere ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Limanreis Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Narlıdere sonuçları
- 2. İnönü Mahallesi seçim sonuçları
- Altıevler Mahallesi seçim sonuçları
- Atatürk Mahallesi seçim sonuçları
- Çamtepe Mahallesi seçim sonuçları
- Çatalkaya Mahallesi seçim sonuçları
- Huzur Mahallesi seçim sonuçları
- Ilıca Mahallesi seçim sonuçları
- Narlı Mahallesi seçim sonuçları
- Sahilevleri Mahallesi seçim sonuçları
- Yenikale Mahallesi seçim sonuçları
- İzmir sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Yerel Seçim Meclis