Narlı Mahallesi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Narlı Mahallesi sonuçlarında CHP %80,3 ile birinci, MHP %11,4 ile ikinci; fark 68,9 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 51,7 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %11,4 (+3,3 puan). CHP oy oranında Narlıdere ilçesindeki 11 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 18 sandık, 6.084 kayıtlı seçmen. Katılım %86,4 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Narlı Mahallesi | Narlıdere | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 4.099 | %80,3 | %74,2 | %52,7 | %28,6 | +51,7 |
| MHP | 581 | %11,4 | %15,6 | %2,3 | %8,1 | +3,3 |
| HDP | 204 | %4,0 | %4,9 | %2,5 | %5,8 | −1,8 |
| TKP | 68 | %1,3 | %1,3 | %0,5 | %0,2 | +1,1 |
| DSP | 50 | %1,0 | %0,8 | %1,3 | %0,8 | +0,2 |
| Vatan Partisi | 38 | %0,7 | %0,6 | %0,3 | %0,2 | +0,5 |
| Saadet | 37 | %0,7 | %1,0 | %1,4 | %2,8 | −2,1 |
| DP | 18 | %0,4 | %1,0 | %0,4 | %0,9 | −0,5 |
| BBP | 6 | %0,1 | %0,3 | %0,5 | %1,9 | −1,8 |
| BTP | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 18 | 6.084 | 5.256 | %86,4 | 5.105 | 151 |
Narlıdere ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Narlı Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Narlıdere sonuçları
- 2. İnönü Mahallesi seçim sonuçları
- Altıevler Mahallesi seçim sonuçları
- Atatürk Mahallesi seçim sonuçları
- Çamtepe Mahallesi seçim sonuçları
- Çatalkaya Mahallesi seçim sonuçları
- Huzur Mahallesi seçim sonuçları
- Ilıca Mahallesi seçim sonuçları
- Limanreis Mahallesi seçim sonuçları
- Sahilevleri Mahallesi seçim sonuçları
- Yenikale Mahallesi seçim sonuçları
- İzmir sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Yerel Seçim Meclis