Ilıca Mahallesi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Ilıca Mahallesi sonuçlarında CHP %75,6 ile birinci, MHP %17,1 ile ikinci; fark 58,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 47,0 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,1 (+9,0 puan). CHP oy oranında Narlıdere ilçesindeki 11 mahalle ve köy arasında 7'nci sırada. 21 sandık, 7.020 kayıtlı seçmen. Katılım %84,7 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Ilıca Mahallesi | Narlıdere | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 4.351 | %75,6 | %74,2 | %52,7 | %28,6 | +47,0 |
| MHP | 986 | %17,1 | %15,6 | %2,3 | %8,1 | +9,0 |
| HDP | 136 | %2,4 | %4,9 | %2,5 | %5,8 | −3,5 |
| TKP | 75 | %1,3 | %1,3 | %0,5 | %0,2 | +1,1 |
| Saadet | 64 | %1,1 | %1,0 | %1,4 | %2,8 | −1,7 |
| DSP | 45 | %0,8 | %0,8 | %1,3 | %0,8 | −0,0 |
| Vatan Partisi | 45 | %0,8 | %0,6 | %0,3 | %0,2 | +0,6 |
| DP | 27 | %0,5 | %1,0 | %0,4 | %0,9 | −0,4 |
| BBP | 16 | %0,3 | %0,3 | %0,5 | %1,9 | −1,6 |
| BTP | 9 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 21 | 7.020 | 5.947 | %84,7 | 5.754 | 193 |
Narlıdere ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Ilıca Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Narlıdere sonuçları
- 2. İnönü Mahallesi seçim sonuçları
- Altıevler Mahallesi seçim sonuçları
- Atatürk Mahallesi seçim sonuçları
- Çamtepe Mahallesi seçim sonuçları
- Çatalkaya Mahallesi seçim sonuçları
- Huzur Mahallesi seçim sonuçları
- Limanreis Mahallesi seçim sonuçları
- Narlı Mahallesi seçim sonuçları
- Sahilevleri Mahallesi seçim sonuçları
- Yenikale Mahallesi seçim sonuçları
- İzmir sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Yerel Seçim Meclis