Çatalkaya Mahallesi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Çatalkaya Mahallesi sonuçlarında CHP %79,3 ile birinci, MHP %12,0 ile ikinci; fark 67,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 50,7 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %12,0 (+3,9 puan). CHP oy oranında Narlıdere ilçesindeki 11 mahalle ve köy arasında 4'üncü sırada. 16 sandık, 5.460 kayıtlı seçmen. Katılım %83,9 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Çatalkaya Mahallesi | Narlıdere | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 3.536 | %79,3 | %74,2 | %52,7 | %28,6 | +50,7 |
| MHP | 534 | %12,0 | %15,6 | %2,3 | %8,1 | +3,9 |
| HDP | 205 | %4,6 | %4,9 | %2,5 | %5,8 | −1,2 |
| TKP | 68 | %1,5 | %1,3 | %0,5 | %0,2 | +1,3 |
| DSP | 37 | %0,8 | %0,8 | %1,3 | %0,8 | +0,0 |
| Saadet | 32 | %0,7 | %1,0 | %1,4 | %2,8 | −2,1 |
| Vatan Partisi | 20 | %0,4 | %0,6 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| BBP | 13 | %0,3 | %0,3 | %0,5 | %1,9 | −1,6 |
| DP | 8 | %0,2 | %1,0 | %0,4 | %0,9 | −0,7 |
| BTP | 7 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 16 | 5.460 | 4.583 | %83,9 | 4.460 | 123 |
Narlıdere ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Çatalkaya Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Narlıdere sonuçları
- 2. İnönü Mahallesi seçim sonuçları
- Altıevler Mahallesi seçim sonuçları
- Atatürk Mahallesi seçim sonuçları
- Çamtepe Mahallesi seçim sonuçları
- Huzur Mahallesi seçim sonuçları
- Ilıca Mahallesi seçim sonuçları
- Limanreis Mahallesi seçim sonuçları
- Narlı Mahallesi seçim sonuçları
- Sahilevleri Mahallesi seçim sonuçları
- Yenikale Mahallesi seçim sonuçları
- İzmir sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Yerel Seçim Meclis