Pınarbaşı 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Pınarbaşı sonuçlarında AK Parti %43,7 ile birinci, İYİ Parti %32,3 ile ikinci; fark 11,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,6) 1,1 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %32,3 (+24,6 puan). 6 mahalle ve köy arasından 5'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çamkışla Mahallesi (%46,4); İYİ Parti en güçlü Uzunçam Mahallesi (%42,9). Katılım %89,4 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pınarbaşı 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Pınarbaşı, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Pınarbaşı | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 673 | %43,7 | %38,2 | %42,6 | +1,1 |
| İYİ Parti | 498 | %32,3 | %2,7 | %7,8 | +24,6 |
| MHP | 336 | %21,8 | %41,3 | %7,4 | +14,4 |
| Saadet | 25 | %1,6 | %0,6 | %2,9 | −1,3 |
| BTP | 9 | %0,6 | %0,2 | %0,3 | +0,3 |
Pınarbaşı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 9 | 1.840 | 1.645 | %89,4 | 1.541 | 104 |
Pınarbaşı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | İYİ Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Atatürk Mahallesi | AK Parti | %45,8 | %40,0 | %87,2 | 358 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %46,1 | %22,4 | %90,0 | 592 |
| Çalkaya Mahallesi | AK Parti | %45,8 | %38,6 | %91,8 | 97 |
| Çamkışla Mahallesi | AK Parti | %46,4 | %37,9 | %95,1 | 182 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %39,4 | %32,9 | %86,3 | 498 |
| Uzunçam Mahallesi | İYİ Parti | %37,1 | %42,9 | %95,6 | 113 |
İlgili sonuçlar