Pınarbaşı 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Pınarbaşı sonuçlarında AK Parti %44,6 ile birinci, MHP %32,0 ile ikinci; fark 12,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 1,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %32,0 (+23,9 puan). 33 mahalle ve köy arasından 24'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Karacaören Köyü (%71,3); MHP en güçlü Yamanlar Köyü (%60,7). Katılım %89,3 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pınarbaşı 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Pınarbaşı, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Pınarbaşı | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.131 | %44,6 | %43,6 | %42,7 | +1,9 |
| MHP | 1.530 | %32,0 | %34,5 | %8,1 | +23,9 |
| CHP | 861 | %18,0 | %13,3 | %28,6 | −10,5 |
| DSP | 95 | %2,0 | %0,2 | %0,8 | +1,2 |
| Saadet | 92 | %1,9 | %0,8 | %2,8 | −0,9 |
| BBP | 66 | %1,4 | %1,1 | %1,9 | −0,5 |
Pınarbaşı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 36 | 5.712 | 5.102 | %89,3 | 4.775 | 327 |
Pınarbaşı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıaktaş Köyü | AK Parti | %58,6 | %15,7 | %91,7 | 84 |
| Atatürk Mahallesi | AK Parti | %42,8 | %28,3 | %87,2 | 358 |
| Başköy | AK Parti | %45,0 | %40,8 | %97,7 | 130 |
| Boğazkaya Köyü | AK Parti | %54,0 | %16,0 | %98,2 | 56 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %46,6 | %39,0 | %90,2 | 592 |
| Çalkaya Mahallesi | AK Parti | %39,8 | %25,3 | %91,8 | 97 |
| Çamkışla Mahallesi | AK Parti | %45,8 | %26,4 | %95,1 | 182 |
| Çavuşköy | AK Parti | %47,5 | %24,1 | %90,0 | 160 |
| Çengel Köyü | AK Parti | %40,7 | %11,1 | %91,2 | 91 |
| Demirtaş Köyü | MHP | %33,3 | %47,9 | %92,0 | 137 |
| Dizdarlı Köyü | AK Parti | %69,8 | %16,3 | %86,6 | 246 |
| Esentepe Köyü | AK Parti | %64,2 | %17,9 | %96,4 | 112 |
| Fatih Mahallesi | MHP | %38,9 | %42,6 | %86,3 | 498 |
| Gümberi Köyü | AK Parti | %35,7 | %35,7 | %75,0 | 20 |
| Hocalar Köyü | MHP | %20,7 | %57,5 | %82,2 | 107 |
| Ilıca Köyü | AK Parti | %40,0 | %19,4 | %95,3 | 169 |
| Kalaycı Köyü | AK Parti | %70,1 | %14,0 | %84,3 | 134 |
| Kapancı Köyü | MHP | %27,0 | %51,0 | %72,0 | 150 |
| Karacaören Köyü | AK Parti | %71,3 | %14,0 | %95,4 | 196 |
| Karafasıl Köyü | CHP | %30,2 | %31,4 | %89,0 | 100 |
| Kayabükü Köyü | AK Parti | %43,2 | %42,7 | %91,0 | 210 |
| Kerte Köyü | AK Parti | %57,4 | %14,9 | %84,9 | 232 |
| Kutlugelik Köyü | CHP | %34,7 | %20,0 | %91,6 | 83 |
| Mirahor Köyü | AK Parti | %50,8 | %35,8 | %95,6 | 135 |
| Muratbaşı Köyü | AK Parti | %46,2 | %16,1 | %84,1 | 113 |
| Savaş Köyü | AK Parti | %53,7 | %25,3 | %94,6 | 112 |
| Sümenler Köyü | AK Parti | %35,5 | %35,0 | %87,7 | 235 |
| Urva Köyü | AK Parti | %40,8 | %33,7 | %78,8 | 137 |
| Uzla Köyü | MHP | %34,2 | %41,1 | %87,4 | 175 |
| Uzunçam Mahallesi | MHP | %31,7 | %38,5 | %95,6 | 113 |
| Üyükören Köyü | AK Parti | %50,0 | %32,1 | %91,4 | 163 |
| Yamanlar Köyü | MHP | %15,1 | %60,7 | %89,7 | 291 |
| Yukarıaktaş Köyü | AK Parti | %59,6 | %19,1 | %96,8 | 94 |
İlgili sonuçlar