İhsangazi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
İhsangazi sonuçlarında MHP %46,3 ile birinci, AK Parti %44,0 ile ikinci; fark 2,3 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%8,1) 38,2 puan üstünde. 33 mahalle ve köy arasından 16'sında MHP önde. MHP en güçlü Yeşil Mahallesi (%67,7); AK Parti en güçlü Obruk Köyü (%65,2). Katılım %92,5 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İhsangazi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — İhsangazi, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | İhsangazi | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 1.764 | %46,3 | %34,5 | %8,1 | +38,2 |
| AK Parti | 1.676 | %44,0 | %43,6 | %42,7 | +1,3 |
| İYİ Parti | 205 | %5,4 | %5,9 | %7,3 | −1,9 |
| CHP | 120 | %3,2 | %13,3 | %28,6 | −25,4 |
| DP | 15 | %0,4 | %0,5 | %0,9 | −0,5 |
| Saadet | 14 | %0,4 | %0,8 | %2,8 | −2,5 |
| BBP | 9 | %0,2 | %1,1 | %1,9 | −1,6 |
| Vatan Partisi | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
İhsangazi seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 35 | 4.298 | 3.974 | %92,5 | 3.806 | 168 |
İhsangazi mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Afşar Mahallesi | AK Parti | %38,9 | %52,2 | %100,0 | 93 |
| Akkaya Köyü | MHP | %51,8 | %44,6 | %98,4 | 62 |
| Akkirpi Köyü | MHP | %55,5 | %36,4 | %95,8 | 118 |
| Bedirgeriş Köyü | MHP | %63,3 | %36,7 | %93,9 | 33 |
| Belençal Köyü | MHP | %60,0 | %28,9 | %74,6 | 67 |
| Bozarmut Köyü | AK Parti | %33,9 | %52,5 | %89,6 | 67 |
| Çatalyazı Köyü | AK Parti | %36,1 | %53,6 | %97,1 | 103 |
| Çay Mahallesi | MHP | %56,1 | %30,1 | %95,5 | 133 |
| Çiçekpınar Köyü | AK Parti | %40,2 | %47,1 | %90,9 | 121 |
| Dağyolu Köyü | AK Parti | %41,9 | %46,5 | %74,2 | 62 |
| Elçelebi Mahallesi | MHP | %67,4 | %25,0 | %97,9 | 96 |
| Enbiya Köyü | AK Parti | %35,6 | %56,8 | %95,8 | 142 |
| Görpe Köyü | AK Parti | %43,8 | %45,7 | %98,2 | 111 |
| Haydarlar Köyü | AK Parti | %31,1 | %46,2 | %95,1 | 268 |
| Hocahacip Köyü | AK Parti | %25,9 | %56,9 | %96,9 | 127 |
| İnciğez Köyü | MHP | %62,8 | %26,7 | %88,0 | 100 |
| İsalar Mahallesi | AK Parti | %46,9 | %50,6 | %100,0 | 84 |
| Kalfat Mahallesi | MHP | %53,6 | %41,1 | %94,5 | 183 |
| Kapaklı Köyü | MHP | %52,0 | %38,0 | %98,2 | 55 |
| Kayapınar Köyü | MHP | %39,1 | %30,4 | %87,7 | 57 |
| Kızıleller Köyü | AK Parti | %33,1 | %56,8 | %96,1 | 129 |
| Koçcuğaz Köyü | MHP | %56,2 | %38,0 | %95,8 | 144 |
| Kuşçular Mahallesi | MHP | %54,3 | %41,4 | %98,6 | 146 |
| Obruk Köyü | AK Parti | %29,0 | %65,2 | %90,1 | 182 |
| Örencik Köyü | MHP | %51,9 | %36,5 | %96,6 | 58 |
| Sarıpınar Köyü | AK Parti | %45,5 | %47,9 | %92,8 | 138 |
| Sepetçioğlu Köyü | AK Parti | %23,1 | %53,8 | %76,5 | 34 |
| Sevindik Mahallesi | AK Parti | %33,6 | %53,1 | %98,6 | 140 |
| Sipahiler Mahallesi | MHP | %59,5 | %37,4 | %98,8 | 172 |
| Sünlük Köyü | AK Parti | %20,0 | %60,0 | %81,6 | 38 |
| Yarışlar Köyü | AK Parti | %39,6 | %43,4 | %91,9 | 62 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %52,4 | %40,7 | %85,5 | 902 |
| Yeşil Mahallesi | MHP | %67,7 | %29,0 | %98,6 | 71 |
İlgili sonuçlar