Şenpazar 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Şenpazar sonuçlarında AK Parti %60,9 ile birinci, MHP %22,2 ile ikinci; fark 38,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 18,2 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %22,2 (+14,1 puan). 30 mahalle ve köy arasından 28'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Salman Köyü (%90,9); MHP en güçlü Dereköy (%56,9). Katılım %85,0 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Şenpazar 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Şenpazar, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Şenpazar | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.058 | %60,9 | %43,6 | %42,7 | +18,2 |
| MHP | 750 | %22,2 | %34,5 | %8,1 | +14,1 |
| CHP | 376 | %11,1 | %13,3 | %28,6 | −17,4 |
| DP | 111 | %3,3 | %0,5 | %0,9 | +2,4 |
| Vatan Partisi | 35 | %1,0 | %0,1 | %0,2 | +0,8 |
| Saadet | 25 | %0,7 | %0,8 | %2,8 | −2,1 |
| BBP | 24 | %0,7 | %1,1 | %1,9 | −1,2 |
Şenpazar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 32 | 4.250 | 3.614 | %85,0 | 3.379 | 235 |
Şenpazar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alancık Köyü | AK Parti | %69,7 | %16,7 | %80,2 | 86 |
| Aşıklı Köyü | AK Parti | %36,2 | %30,4 | %84,4 | 90 |
| Aybasan Köyü | AK Parti | %57,1 | %26,8 | %89,8 | 205 |
| Başçavuş Köyü | AK Parti | %71,2 | %11,0 | %71,4 | 105 |
| Büyükmutlu Köyü | AK Parti | %79,2 | %11,1 | %93,8 | 81 |
| Celalli Köyü | MHP | %32,6 | %53,9 | %70,8 | 137 |
| Çevrik Mahallesi | AK Parti | %73,9 | %15,2 | %96,1 | 51 |
| Dağlı Köyü | AK Parti | %65,7 | %17,1 | %72,9 | 48 |
| Demirkaya Köyü | AK Parti | %70,6 | %14,1 | %89,8 | 197 |
| Dereköy | MHP | %39,7 | %56,9 | %77,2 | 79 |
| Dibekli Mahallesi | AK Parti | %88,5 | %9,6 | %85,7 | 63 |
| Dördül Köyü | AK Parti | %80,2 | %11,0 | %93,2 | 103 |
| Edeler Köyü | AK Parti | %59,7 | %26,8 | %88,1 | 354 |
| Fırıncık Köyü | AK Parti | %68,2 | %13,6 | %76,7 | 30 |
| Güneytekke Mahallesi | AK Parti | %54,4 | %26,3 | %93,5 | 186 |
| Gürleyik Köyü | AK Parti | %60,7 | %4,8 | %71,8 | 117 |
| Gürpelit Köyü | AK Parti | %45,5 | %19,6 | %86,6 | 134 |
| Harmangeriş Köyü | AK Parti | %45,4 | %36,1 | %92,0 | 113 |
| Himmetköy | AK Parti | %61,8 | %28,1 | %83,3 | 120 |
| Kalaycı Köyü | AK Parti | %50,0 | %1,6 | %93,7 | 143 |
| Karaman Mahallesi | AK Parti | %72,3 | %17,0 | %85,5 | 138 |
| Korucak Mahallesi | AK Parti | %73,3 | %9,6 | %85,0 | 193 |
| Kuztekke Mahallesi | AK Parti | %67,2 | %14,8 | %86,5 | 155 |
| Küçükmutlu Köyü | AK Parti | %59,8 | %26,9 | %89,9 | 278 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %57,0 | %29,4 | %74,2 | 573 |
| Salman Köyü | AK Parti | %90,9 | %9,1 | %55,0 | 40 |
| Seferköy | AK Parti | %67,7 | %16,2 | %93,0 | 158 |
| Tepecik Köyü | AK Parti | %54,1 | %32,7 | %98,3 | 119 |
| Uzunyol Köyü | AK Parti | %55,9 | %35,6 | %83,3 | 72 |
| Yarımca Köyü | AK Parti | %73,1 | %5,1 | %98,8 | 82 |
İlgili sonuçlar