Muratpaşa 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Muratpaşa sonuçlarında CHP %60,4 ile birinci, AK Parti %37,8 ile ikinci; fark 22,6 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%33,8) 26,5 puan üstünde. 55 mahalle ve köy arasından 49'unda CHP önde. CHP en güçlü Bahçelievler Mahallesi (%74,5); AK Parti en güçlü Yeşilova Mahallesi (%62,1). Katılım %81,2 (30 büyükşehir %84,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Muratpaşa 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Muratpaşa, Antalya, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Muratpaşa | Antalya | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| CHP | 172.017 | %60,4 | %50,6 | %33,8 | +26,5 |
| AK Parti | 107.752 | %37,8 | %46,3 | %45,1 | −7,3 |
| Saadet | 1.970 | %0,7 | %1,0 | %2,8 | −2,1 |
| Vatan Partisi | 855 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | +0,0 |
| DSP | 729 | %0,3 | %1,0 | %1,2 | −0,9 |
| DP | 682 | %0,2 | %0,6 | %0,7 | −0,5 |
| TKP | 509 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| BTP | 306 | %0,1 | %0,1 | %0,4 | −0,3 |
| Bağımsızlar | 153 | %0,1 | %0,1 | %1,1 | −1,1 |
Muratpaşa seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 1.066 | 357.018 | 290.013 | %81,2 | 284.973 | 5.040 |
Muratpaşa mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Altındağ Mahallesi | CHP | %63,6 | %34,8 | %78,9 | 6.527 |
| Bahçelievler Mahallesi | CHP | %74,5 | %23,9 | %82,2 | 4.876 |
| Balbey Mahallesi | CHP | %49,1 | %48,6 | %77,9 | 750 |
| Barbaros Mahallesi | CHP | %58,7 | %39,4 | %73,9 | 142 |
| Bayındır Mahallesi | CHP | %62,9 | %35,0 | %83,0 | 6.463 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %51,7 | %46,3 | %82,4 | 8.393 |
| Çağlayan Mahallesi | CHP | %68,4 | %30,2 | %78,7 | 17.496 |
| Çaybaşı Mahallesi | CHP | %57,7 | %40,3 | %79,9 | 5.962 |
| Demircikara Mahallesi | CHP | %71,8 | %26,7 | %84,0 | 4.081 |
| Deniz Mahallesi | CHP | %63,7 | %34,4 | %77,1 | 5.392 |
| Doğuyaka Mahallesi | CHP | %60,6 | %37,6 | %84,7 | 3.151 |
| Dutlubahçe Mahallesi | CHP | %49,0 | %48,8 | %83,3 | 7.663 |
| Elmalı Mahallesi | CHP | %57,5 | %40,2 | %81,0 | 673 |
| Ermenek Mahallesi | CHP | %50,7 | %47,6 | %85,5 | 5.126 |
| Etiler Mahallesi | AK Parti | %48,5 | %49,4 | %83,0 | 9.988 |
| Fener Mahallesi | CHP | %72,8 | %25,9 | %78,5 | 12.552 |
| Gebizli Mahallesi | CHP | %59,9 | %38,4 | %81,7 | 5.250 |
| Gençlik Mahallesi | CHP | %71,7 | %26,8 | %78,9 | 5.200 |
| Güvenlik Mahallesi | CHP | %57,7 | %40,3 | %82,1 | 10.117 |
| Güzelbağ Mahallesi | AK Parti | %47,2 | %51,1 | %81,9 | 3.062 |
| Güzeloba Mahallesi | CHP | %64,5 | %34,1 | %75,1 | 21.301 |
| Güzeloluk Mahallesi | CHP | %55,7 | %42,8 | %83,7 | 5.835 |
| Haşimişcan Mahallesi | CHP | %65,7 | %32,8 | %76,4 | 1.239 |
| Kılınçarslan Mahallesi | CHP | %56,4 | %41,2 | %83,1 | 362 |
| Kırcami Mahallesi | CHP | %53,7 | %44,8 | %86,1 | 2.118 |
| Kışla Mahallesi | CHP | %61,2 | %36,9 | %74,7 | 2.614 |
| Kızılarık Mahallesi | CHP | %57,5 | %40,5 | %81,5 | 12.975 |
| Kızılsaray Mahallesi | CHP | %56,4 | %35,8 | %76,6 | 3.597 |
| Kızıltoprak Mahallesi | CHP | %56,5 | %41,8 | %83,7 | 15.807 |
| Konuksever Mahallesi | CHP | %51,4 | %46,7 | %82,0 | 14.360 |
| Mehmetçik Mahallesi | CHP | %53,3 | %44,9 | %84,6 | 1.425 |
| Meltem Mahallesi | CHP | %72,2 | %26,1 | %85,4 | 9.552 |
| Memurevleri Mahallesi | CHP | %64,6 | %33,8 | %81,6 | 5.816 |
| Meydankavağı Mahallesi | CHP | %61,9 | %36,3 | %82,9 | 19.336 |
| Muratpaşa Mahallesi | CHP | %52,8 | %45,0 | %81,1 | 9.105 |
| Sedir Mahallesi | CHP | %53,8 | %43,9 | %82,6 | 6.358 |
| Selçuk Mahallesi | CHP | %53,8 | %46,2 | %79,8 | 99 |
| Sinan Mahallesi | CHP | %60,1 | %38,5 | %78,7 | 5.976 |
| Soğuksu Mahallesi | CHP | %61,0 | %37,1 | %82,0 | 8.051 |
| Şirinyalı Mahallesi | CHP | %70,0 | %28,6 | %81,1 | 13.496 |
| Tahılpazarı Mahallesi | CHP | %55,8 | %41,8 | %72,4 | 1.536 |
| Tarım Mahallesi | AK Parti | %45,5 | %53,4 | %86,5 | 1.329 |
| Topçular Mahallesi | AK Parti | %40,9 | %57,5 | %86,1 | 467 |
| Tuzcular Mahallesi | CHP | %50,0 | %50,0 | %94,1 | 51 |
| Üçgen Mahallesi | CHP | %60,5 | %37,8 | %78,7 | 7.867 |
| Varlık Mahallesi | CHP | %65,8 | %32,4 | %81,2 | 7.408 |
| Yenigöl Mahallesi | AK Parti | %39,8 | %58,1 | %92,5 | 1.057 |
| Yenigün Mahallesi | CHP | %52,8 | %45,3 | %82,6 | 15.855 |
| Yeşilbahçe Mahallesi | CHP | %70,5 | %28,2 | %83,7 | 12.760 |
| Yeşildere Mahallesi | CHP | %64,3 | %34,2 | %79,1 | 3.311 |
| Yeşilova Mahallesi | AK Parti | %35,4 | %62,1 | %85,1 | 2.157 |
| Yıldız Mahallesi | CHP | %60,6 | %37,7 | %82,4 | 7.184 |
| Yüksekalan Mahallesi | CHP | %54,4 | %43,9 | %79,4 | 6.457 |
| Zerdalilik Mahallesi | CHP | %64,2 | %34,7 | %79,6 | 6.017 |
| Zümrütova Mahallesi | CHP | %49,9 | %37,5 | %88,6 | 1.276 |
İlgili sonuçlar