Muratpaşa Mahallesi 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Muratpaşa Mahallesi sonuçlarında CHP %52,8 ile birinci, AK Parti %45,0 ile ikinci; fark 7,8 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%33,8) 19,0 puan üstünde. CHP oy oranında Muratpaşa ilçesindeki 55 mahalle ve köy arasında 41'inci sırada. 27 sandık, 9.105 kayıtlı seçmen. Katılım %81,1 (30 büyükşehir %84,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Muratpaşa Mahallesi 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Muratpaşa Mahallesi, Muratpaşa, Antalya, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyMuratpaşa MahallesiMuratpaşaAntalya30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP3.806%52,8%60,4%50,6%33,8+19,0
AK Parti3.245%45,0%37,8%46,3%45,1−0,1
Saadet67%0,9%0,7%1,0%2,8−1,8
DP23%0,3%0,2%0,6%0,7−0,4
DSP21%0,3%0,3%1,0%1,2−0,9
Vatan Partisi16%0,2%0,3%0,3%0,3−0,0
TKP13%0,2%0,2%0,2%0,2+0,0
BTP11%0,2%0,1%0,1%0,4−0,2
Bağımsızlar3%0,0%0,1%0,1%1,1−1,1
Muratpaşa Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
279.1057.381%81,17.205176

Muratpaşa ilçesindeki diğer mahalle ve köyler