Germencik 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Germencik sonuçlarında CHP %60,0 ile birinci, AK Parti %38,7 ile ikinci; fark 21,3 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%33,8) 26,2 puan üstünde. 36 mahalle ve köy arasından 27'sinde CHP önde. CHP en güçlü Neşetiye Mahallesi (%86,7); AK Parti en güçlü Bozköy Mahallesi (%76,5). Katılım %91,3 (30 büyükşehir %84,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Germencik 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Germencik, Aydın, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Germencik | Aydın | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| CHP | 17.084 | %60,0 | %53,9 | %33,8 | +26,2 |
| AK Parti | 11.020 | %38,7 | %43,7 | %45,1 | −6,4 |
| Saadet | 131 | %0,5 | %0,8 | %2,8 | −2,3 |
| Vatan Partisi | 90 | %0,3 | %0,4 | %0,3 | +0,1 |
| DSP | 51 | %0,2 | %0,6 | %1,2 | −1,0 |
| TKP | 39 | %0,1 | %0,3 | %0,2 | −0,0 |
| BTP | 35 | %0,1 | %0,2 | %0,4 | −0,3 |
Germencik seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 113 | 32.245 | 29.425 | %91,3 | 28.450 | 975 |
Germencik mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdurrahmanlar Mahallesi | CHP | %59,6 | %39,4 | %94,9 | 117 |
| Alangüllü Mahallesi | AK Parti | %46,3 | %52,9 | %91,9 | 135 |
| Balatçık Mahallesi | CHP | %53,2 | %46,1 | %95,2 | 442 |
| Bozköy Mahallesi | AK Parti | %21,6 | %76,5 | %98,4 | 812 |
| Camikebir Mahallesi | CHP | %61,0 | %37,4 | %88,5 | 2.251 |
| Çamköy Mahallesi | CHP | %52,2 | %46,7 | %95,5 | 840 |
| Çarıklar Mahallesi | CHP | %55,2 | %44,5 | %99,2 | 358 |
| Dağkaraağaç Mahallesi | AK Parti | %46,5 | %50,7 | %94,0 | 168 |
| Dağyeni Mahallesi | AK Parti | %46,2 | %53,2 | %98,7 | 751 |
| Dampınar Mahallesi | CHP | %51,6 | %47,2 | %97,0 | 263 |
| Dereköy Mahallesi | CHP | %53,8 | %46,2 | %98,2 | 111 |
| Gümüşköy Mahallesi | CHP | %59,7 | %39,8 | %96,5 | 202 |
| Gümüşyeniköy Mahallesi | AK Parti | %41,1 | %58,4 | %94,0 | 215 |
| Habibler Mahallesi | AK Parti | %37,2 | %60,6 | %95,4 | 152 |
| Hıdırbeyli Mahallesi | CHP | %54,3 | %44,5 | %88,5 | 1.363 |
| İstasyon Mahallesi | CHP | %58,2 | %40,7 | %89,1 | 1.702 |
| Karaağaçlı Mahallesi | CHP | %65,3 | %33,9 | %97,3 | 259 |
| Kızılcagedik Mahallesi | AK Parti | %45,5 | %53,2 | %101,2 | 84 |
| Kızılcapınar Mahallesi | CHP | %85,3 | %13,4 | %90,1 | 544 |
| Mesudiye Mahallesi | CHP | %54,7 | %44,0 | %89,3 | 1.136 |
| Meşeli Mahallesi | CHP | %53,9 | %45,8 | %99,5 | 422 |
| Moralı Mahallesi | CHP | %59,0 | %35,4 | %93,9 | 342 |
| Mursallı Mahallesi | CHP | %64,9 | %34,8 | %93,0 | 904 |
| Naipli Mahallesi | AK Parti | %44,7 | %55,3 | %103,5 | 113 |
| Neşetiye Mahallesi | CHP | %86,7 | %12,6 | %93,2 | 1.347 |
| Ortaklar Mahallesi | CHP | %66,6 | %32,0 | %89,9 | 9.032 |
| Ömerbeyli Mahallesi | CHP | %50,1 | %47,6 | %91,9 | 595 |
| Park Mahallesi | CHP | %56,0 | %42,9 | %88,2 | 2.933 |
| Reisköy Mahallesi | CHP | %79,8 | %19,5 | %96,2 | 286 |
| Selatin Mahallesi | CHP | %53,1 | %45,0 | %97,4 | 340 |
| Tekin Mahallesi | CHP | %76,0 | %23,5 | %96,2 | 208 |
| Turanlar Mahallesi | CHP | %71,3 | %28,7 | %93,6 | 855 |
| Uzunkum Mahallesi | CHP | %85,5 | %13,7 | %93,8 | 129 |
| Üzümlü Mahallesi | CHP | %54,7 | %43,7 | %92,6 | 488 |
| Yedieylül Mahallesi | CHP | %55,6 | %43,5 | %87,5 | 1.204 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %44,4 | %54,2 | %88,3 | 1.142 |
İlgili sonuçlar