Kuyucak 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Kuyucak sonuçlarında CHP %50,6 ile birinci, AK Parti %47,5 ile ikinci; fark 3,2 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%33,8) 16,8 puan üstünde. 36 mahalle ve köy arasından 18'inde CHP önde. CHP en güçlü Sarıcaova Mahallesi (%93,6); AK Parti en güçlü Ören Mahallesi (%93,8). Katılım %91,7 (30 büyükşehir %84,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kuyucak 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Kuyucak, Aydın, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Kuyucak | Aydın | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| CHP | 9.570 | %50,6 | %53,9 | %33,8 | +16,8 |
| AK Parti | 8.973 | %47,5 | %43,7 | %45,1 | +2,3 |
| DSP | 113 | %0,6 | %0,6 | %1,2 | −0,6 |
| Saadet | 100 | %0,5 | %0,8 | %2,8 | −2,3 |
| Vatan Partisi | 94 | %0,5 | %0,4 | %0,3 | +0,2 |
| TKP | 35 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | +0,0 |
| BTP | 24 | %0,1 | %0,2 | %0,4 | −0,3 |
Kuyucak seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 80 | 21.749 | 19.934 | %91,7 | 18.909 | 1.025 |
Kuyucak mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aksaz Mahallesi | AK Parti | %46,2 | %49,8 | %95,6 | 321 |
| Aydınoğlu Mahallesi | CHP | %52,0 | %46,1 | %93,1 | 825 |
| Azizabat Mahallesi | CHP | %70,1 | %27,5 | %97,1 | 420 |
| Başaran Mahallesi | CHP | %50,5 | %47,5 | %91,4 | 1.001 |
| Belenova Mahallesi | AK Parti | %5,9 | %93,5 | %98,1 | 158 |
| Beşeylül (merkez) Mahallesi | AK Parti | %41,9 | %53,6 | %95,8 | 361 |
| Beşeylül Mahallesi | CHP | %53,2 | %44,2 | %90,6 | 1.095 |
| Bucakköy Mahallesi | AK Parti | %49,7 | %50,3 | %98,9 | 349 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %62,6 | %35,8 | %90,7 | 647 |
| Çamdibi Mahallesi | CHP | %55,9 | %42,4 | %98,1 | 369 |
| Çobanisa Mahallesi | CHP | %66,9 | %28,5 | %94,6 | 796 |
| Dereköy Mahallesi | AK Parti | %37,3 | %60,8 | %100,0 | 58 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %56,7 | %41,3 | %92,6 | 717 |
| Gencelli Mahallesi | CHP | %51,7 | %46,1 | %92,3 | 700 |
| Gencellidere Mahallesi | CHP | %59,9 | %36,6 | %95,9 | 540 |
| Horsunlu Mahallesi | CHP | %59,4 | %39,5 | %88,2 | 1.863 |
| İğdecik Mahallesi | AK Parti | %40,4 | %54,4 | %103,4 | 59 |
| Karapınar Mahallesi | CHP | %57,8 | %40,9 | %94,4 | 461 |
| Kayran Mahallesi | AK Parti | %43,8 | %52,7 | %95,2 | 625 |
| Kurtuluş (horsunlu) Mahallesi | AK Parti | %49,2 | %49,7 | %89,0 | 1.177 |
| Kurtuluş Mahallesi | CHP | %54,5 | %44,6 | %91,5 | 703 |
| Musakolu Mahallesi | CHP | %54,6 | %43,8 | %99,0 | 209 |
| Mustafapaşa Mahallesi | AK Parti | %40,4 | %57,4 | %91,9 | 370 |
| Ovacık Mahallesi | AK Parti | %11,4 | %86,1 | %101,9 | 216 |
| Ören Mahallesi | AK Parti | %6,2 | %93,8 | %103,1 | 65 |
| Pamucak Mahallesi | AK Parti | %11,7 | %86,2 | %98,9 | 95 |
| Pamukören Mahallesi | AK Parti | %39,4 | %58,7 | %82,8 | 2.213 |
| Sarıcaova Mahallesi | CHP | %93,6 | %4,9 | %93,0 | 512 |
| Taşoluk Mahallesi | AK Parti | %29,0 | %68,7 | %96,0 | 346 |
| Yakuppaşa Mahallesi | CHP | %53,1 | %44,6 | %95,2 | 336 |
| Yamalak Mahallesi | CHP | %61,7 | %37,1 | %89,8 | 1.356 |
| Yaylalı Mahallesi | AK Parti | %12,9 | %85,6 | %96,1 | 207 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %54,5 | %43,7 | %89,2 | 1.386 |
| Yeşildere Mahallesi | AK Parti | %15,0 | %83,5 | %95,8 | 287 |
| Yöre Mahallesi | AK Parti | %31,0 | %67,5 | %93,7 | 569 |
| Yukarıyakacık Mahallesi | AK Parti | %17,5 | %81,6 | %99,4 | 337 |
İlgili sonuçlar