Gözler Mahallesi 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Gözler Mahallesi sonuçlarında İYİ Parti %46,4 ile birinci, AK Parti %46,2 ile ikinci; fark 0,2 puan. İYİ Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%7,3) 39,1 puan üstünde. İYİ Parti oy oranında Pamukkale ilçesindeki 61 mahalle ve köy arasında 27'nci sırada. 5 sandık, 1.512 kayıtlı seçmen. Katılım %80,6 (30 büyükşehir %84,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Gözler Mahallesi 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Gözler Mahallesi, Pamukkale, Denizli, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyGözler MahallesiPamukkaleDenizli30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
İYİ Parti505%46,4%46,1%43,9%7,3+39,1
AK Parti503%46,2%49,3%50,6%45,1+1,0
DSP19%1,7%0,6%0,7%1,2+0,5
Vatan Partisi19%1,7%0,4%0,4%0,3+1,5
DP13%1,2%0,6%1,1%0,7+0,5
Saadet11%1,0%0,9%0,8%2,8−1,8
HDP6%0,6%1,0%1,4%3,2−2,6
Bağımsızlar6%0,6%0,8%0,7%1,1−0,6
BTP4%0,4%0,3%0,3%0,4−0,0
TKP3%0,3%0,2%0,2%0,2+0,1
Gözler Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
51.5121.219%80,61.089130

Pamukkale ilçesindeki diğer mahalle ve köyler