İstiklal Mahallesi 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

İstiklal Mahallesi sonuçlarında İYİ Parti %56,1 ile birinci, AK Parti %40,0 ile ikinci; fark 16,1 puan. İYİ Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%7,3) 48,8 puan üstünde. İYİ Parti oy oranında Pamukkale ilçesindeki 61 mahalle ve köy arasında 7'nci sırada. 21 sandık, 7.000 kayıtlı seçmen. Katılım %84,7 (30 büyükşehir %84,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

İstiklal Mahallesi 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — İstiklal Mahallesi, Pamukkale, Denizli, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyİstiklal MahallesiPamukkaleDenizli30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
İYİ Parti3.225%56,1%46,1%43,9%7,3+48,8
AK Parti2.299%40,0%49,3%50,6%45,1−5,2
Saadet46%0,8%0,9%0,8%2,8−2,0
Bağımsızlar44%0,8%0,8%0,7%1,1−0,4
DSP30%0,5%0,6%0,7%1,2−0,7
Vatan Partisi30%0,5%0,4%0,4%0,3+0,3
DP26%0,5%0,6%1,1%0,7−0,3
HDP22%0,4%1,0%1,4%3,2−2,8
TKP17%0,3%0,2%0,2%0,2+0,1
BTP14%0,2%0,3%0,3%0,4−0,1
İstiklal Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
217.0005.929%84,75.753176

Pamukkale ilçesindeki diğer mahalle ve köyler