Hassa 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Hassa sonuçlarında AK Parti %59,7 ile birinci, CHP %38,3 ile ikinci; fark 21,4 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%45,1) 14,6 puan üstünde. CHP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %38,3 (+4,5 puan). 39 mahalle ve köy arasından 37'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Sugediği Mahallesi (%93,7); CHP en güçlü Buhara Mahallesi (%55,6). Katılım %89,3 (30 büyükşehir %84,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hassa 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Hassa, Hatay, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Hassa | Hatay | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 19.204 | %59,7 | %42,8 | %45,1 | +14,6 |
| CHP | 12.324 | %38,3 | %55,2 | %33,8 | +4,5 |
| Saadet | 364 | %1,1 | %0,8 | %2,8 | −1,6 |
| DSP | 87 | %0,3 | %0,7 | %1,2 | −0,9 |
| Vatan Partisi | 72 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
| BTP | 45 | %0,1 | %0,1 | %0,4 | −0,2 |
| TKP | 27 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 27 | %0,1 | %0,0 | %1,1 | −1,0 |
Hassa seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 133 | 37.665 | 33.646 | %89,3 | 32.150 | 1.496 |
Hassa mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akbez Mahallesi | AK Parti | %49,7 | %48,3 | %85,6 | 6.353 |
| Aktepe Mahallesi | AK Parti | %58,3 | %38,8 | %89,1 | 5.576 |
| Ardıçlı Mahallesi | AK Parti | %54,8 | %43,0 | %88,3 | 2.638 |
| Arpalıuşağı Mahallesi | AK Parti | %71,0 | %28,3 | %97,4 | 466 |
| Aşağıkarafakılı Mahallesi | AK Parti | %69,7 | %29,8 | %98,1 | 421 |
| Bademli Mahallesi | AK Parti | %65,8 | %33,4 | %98,3 | 533 |
| Bintaş Mahallesi | AK Parti | %58,0 | %41,0 | %93,0 | 228 |
| Buhara Mahallesi | CHP | %43,3 | %55,6 | %89,2 | 767 |
| Çay Mahallesi | AK Parti | %52,2 | %45,7 | %89,9 | 802 |
| Çınarbaşı Mahallesi | AK Parti | %60,2 | %39,5 | %98,0 | 346 |
| Dedemli Mahallesi | AK Parti | %66,3 | %31,9 | %94,4 | 320 |
| Demrek Mahallesi | AK Parti | %76,9 | %21,8 | %92,1 | 942 |
| Dervişpaşa Mahallesi | AK Parti | %55,6 | %42,7 | %76,3 | 2.138 |
| Eğribucak Mahallesi | AK Parti | %65,7 | %27,9 | %94,4 | 522 |
| Gazeluşağı Mahallesi | AK Parti | %59,1 | %38,6 | %96,4 | 169 |
| Girne Mahallesi | AK Parti | %52,3 | %46,1 | %83,2 | 2.486 |
| Gülkent Mahallesi | AK Parti | %62,6 | %36,8 | %96,5 | 547 |
| Gülpınar Mahallesi | AK Parti | %66,1 | %31,8 | %97,7 | 265 |
| Güvenç Mahallesi | AK Parti | %88,8 | %10,6 | %97,4 | 579 |
| Hacılar Mahallesi | AK Parti | %66,6 | %29,7 | %92,3 | 416 |
| Halallar Mahallesi | AK Parti | %73,5 | %26,0 | %99,0 | 207 |
| Haydarlar Mahallesi | CHP | %45,5 | %53,8 | %93,6 | 314 |
| Katranlık Mahallesi | AK Parti | %70,3 | %28,3 | %97,5 | 487 |
| Koruhöyük Mahallesi | AK Parti | %58,1 | %41,2 | %96,6 | 149 |
| Küreci Mahallesi | AK Parti | %62,0 | %35,2 | %92,1 | 1.955 |
| Mazmanlı Mahallesi | AK Parti | %70,1 | %28,8 | %93,2 | 995 |
| Onbeşkasım Mahallesi | AK Parti | %56,1 | %42,0 | %90,5 | 935 |
| Sapanözü Mahallesi | AK Parti | %63,7 | %33,5 | %97,4 | 348 |
| Söğüt Mahallesi | AK Parti | %69,8 | %28,8 | %93,9 | 1.096 |
| Sugediği Mahallesi | AK Parti | %93,7 | %6,3 | %79,0 | 81 |
| Tepebaşı Mahallesi | AK Parti | %51,0 | %48,2 | %88,4 | 424 |
| Tiyek Mahallesi | AK Parti | %64,6 | %35,4 | %96,4 | 220 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %53,6 | %44,9 | %87,1 | 1.198 |
| Yeniyapan Mahallesi | AK Parti | %62,5 | %36,4 | %86,1 | 108 |
| Yoluklar Mahallesi | AK Parti | %72,6 | %27,4 | %88,2 | 306 |
| Yukarıbucak Mahallesi | AK Parti | %72,6 | %24,5 | %99,8 | 404 |
| Yukarıkarafakılı Mahallesi | AK Parti | %68,7 | %27,7 | %88,2 | 577 |
| Yuvalı Mahallesi | AK Parti | %84,8 | %14,3 | %95,6 | 919 |
| Zeytinoba Mahallesi | AK Parti | %64,1 | %35,1 | %92,3 | 428 |
İlgili sonuçlar