Ambarlı Mahallesi 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Bu sonuç YSK kararıyla iptal edildi; seçim 23 Haziran 2019 tarihinde yenilendi. Ambarlı Mahallesi sonuçlarında CHP %59,2 ile birinci, AK Parti %39,2 ile ikinci; fark 20,0 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%33,8) 25,4 puan üstünde. CHP oy oranında Avcılar ilçesindeki 10 mahalle ve köy arasında 3'üncü sırada. 81 sandık, 27.824 kayıtlı seçmen. Katılım %81,7 (30 büyükşehir %84,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Ambarlı Mahallesi | Avcılar | İstanbul | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 13.092 | %59,2 | %55,7 | %48,8 | %33,8 | +25,4 |
| AK Parti | 8.666 | %39,2 | %42,7 | %48,6 | %45,1 | −6,0 |
| Saadet | 101 | %0,5 | %0,6 | %1,2 | %2,8 | −2,3 |
| BTP | 64 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | %0,4 | −0,1 |
| DSP | 55 | %0,2 | %0,2 | %0,4 | %1,2 | −1,0 |
| Vatan Partisi | 48 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 34 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | %1,1 | −1,0 |
| DP | 28 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | %0,7 | −0,6 |
| TKP | 23 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 81 | 27.824 | 22.721 | %81,7 | 22.111 | 610 |
Avcılar ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Ambarlı Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Avcılar sonuçları
- Cihangir Mahallesi seçim sonuçları
- Denizköşkler Mahallesi seçim sonuçları
- Firuzköy Mahallesi seçim sonuçları
- Gümüşpala Mahallesi seçim sonuçları
- Merkez Mahallesi seçim sonuçları
- Mustafa Kemalpaşa Mahallesi seçim sonuçları
- Tahtakale Mahallesi seçim sonuçları
- Üniversite Mahallesi seçim sonuçları
- Yeşilkent Mahallesi seçim sonuçları
- İstanbul sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi