Merkez Mahallesi 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Bu sonuç YSK kararıyla iptal edildi; seçim 23 Haziran 2019 tarihinde yenilendi. Merkez Mahallesi sonuçlarında CHP %60,2 ile birinci, AK Parti %38,0 ile ikinci; fark 22,2 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%33,8) 26,4 puan üstünde. CHP oy oranında Avcılar ilçesindeki 10 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 67 sandık, 22.992 kayıtlı seçmen. Katılım %81,0 (30 büyükşehir %84,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Merkez Mahallesi | Avcılar | İstanbul | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 10.926 | %60,2 | %55,7 | %48,8 | %33,8 | +26,4 |
| AK Parti | 6.895 | %38,0 | %42,7 | %48,6 | %45,1 | −7,1 |
| Saadet | 110 | %0,6 | %0,6 | %1,2 | %2,8 | −2,2 |
| BTP | 47 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | %0,4 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 47 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | +0,0 |
| DSP | 46 | %0,3 | %0,2 | %0,4 | %1,2 | −0,9 |
| DP | 29 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | %0,7 | −0,6 |
| Bağımsızlar | 26 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | %1,1 | −1,0 |
| TKP | 14 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 67 | 22.992 | 18.632 | %81,0 | 18.140 | 492 |
Avcılar ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Merkez Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Avcılar sonuçları
- Ambarlı Mahallesi seçim sonuçları
- Cihangir Mahallesi seçim sonuçları
- Denizköşkler Mahallesi seçim sonuçları
- Firuzköy Mahallesi seçim sonuçları
- Gümüşpala Mahallesi seçim sonuçları
- Mustafa Kemalpaşa Mahallesi seçim sonuçları
- Tahtakale Mahallesi seçim sonuçları
- Üniversite Mahallesi seçim sonuçları
- Yeşilkent Mahallesi seçim sonuçları
- İstanbul sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi