Gazikent Mahallesi 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Gazikent Mahallesi sonuçlarında CHP %69,3 ile birinci, AK Parti %27,1 ile ikinci; fark 42,2 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%33,8) 35,5 puan üstünde. CHP oy oranında Gaziemir ilçesindeki 16 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 18 sandık, 6.007 kayıtlı seçmen. Katılım %84,6 (30 büyükşehir %84,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Gazikent Mahallesi | Gaziemir | İzmir | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 3.469 | %69,3 | %57,1 | %58,1 | %33,8 | +35,5 |
| AK Parti | 1.356 | %27,1 | %39,9 | %38,7 | %45,1 | −18,1 |
| Saadet | 66 | %1,3 | %1,3 | %1,1 | %2,8 | −1,5 |
| DP | 32 | %0,6 | %0,5 | %0,4 | %0,7 | −0,1 |
| DSP | 25 | %0,5 | %0,3 | %0,8 | %1,2 | −0,7 |
| TKP | 25 | %0,5 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,3 |
| Vatan Partisi | 16 | %0,3 | %0,4 | %0,3 | %0,3 | +0,1 |
| Bağımsızlar | 9 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | %1,1 | −0,9 |
| BTP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %0,4 | −0,2 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 18 | 6.007 | 5.083 | %84,6 | 5.005 | 78 |
Gaziemir ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Gazikent Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Gaziemir sonuçları
- Aktepe Mahallesi seçim sonuçları
- Atatürk Mahallesi seçim sonuçları
- Atıfbey Mahallesi seçim sonuçları
- Beyazevler Mahallesi seçim sonuçları
- Binbaşı Reşatbey Mahallesi seçim sonuçları
- Dokuz Eylül Mahallesi seçim sonuçları
- Emrez Mahallesi seçim sonuçları
- Fatih Mahallesi seçim sonuçları
- Gazi Mahallesi seçim sonuçları
- Hürriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Irmak Mahallesi seçim sonuçları
- Menderes Mahallesi seçim sonuçları
- Sevgi Mahallesi seçim sonuçları
- Yeşil Mahallesi seçim sonuçları
- Zafer Mahallesi seçim sonuçları
- İzmir sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi