Menderes Mahallesi 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Menderes Mahallesi sonuçlarında AK Parti %50,9 ile birinci, CHP %47,0 ile ikinci; fark 3,9 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%45,1) 5,7 puan üstünde. CHP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %47,0 (+13,2 puan). AK Parti oy oranında Gaziemir ilçesindeki 16 mahalle ve köy arasında 4'üncü sırada. 15 sandık, 5.120 kayıtlı seçmen. Katılım %85,8 (30 büyükşehir %84,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Menderes Mahallesi | Gaziemir | İzmir | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AK Parti | 2.184 | %50,9 | %39,9 | %38,7 | %45,1 | +5,7 |
| CHP | 2.018 | %47,0 | %57,1 | %58,1 | %33,8 | +13,2 |
| Saadet | 37 | %0,9 | %1,3 | %1,1 | %2,8 | −1,9 |
| DSP | 13 | %0,3 | %0,3 | %0,8 | %1,2 | −0,9 |
| DP | 13 | %0,3 | %0,5 | %0,4 | %0,7 | −0,4 |
| TKP | 12 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 11 | %0,3 | %0,4 | %0,3 | %0,3 | +0,0 |
| BTP | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %0,4 | −0,3 |
| Bağımsızlar | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | %1,1 | −1,1 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 15 | 5.120 | 4.394 | %85,8 | 4.292 | 102 |
Gaziemir ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Menderes Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Gaziemir sonuçları
- Aktepe Mahallesi seçim sonuçları
- Atatürk Mahallesi seçim sonuçları
- Atıfbey Mahallesi seçim sonuçları
- Beyazevler Mahallesi seçim sonuçları
- Binbaşı Reşatbey Mahallesi seçim sonuçları
- Dokuz Eylül Mahallesi seçim sonuçları
- Emrez Mahallesi seçim sonuçları
- Fatih Mahallesi seçim sonuçları
- Gazi Mahallesi seçim sonuçları
- Gazikent Mahallesi seçim sonuçları
- Hürriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Irmak Mahallesi seçim sonuçları
- Sevgi Mahallesi seçim sonuçları
- Yeşil Mahallesi seçim sonuçları
- Zafer Mahallesi seçim sonuçları
- İzmir sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi