Kınık 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Kınık sonuçlarında CHP %52,6 ile birinci, AK Parti %45,6 ile ikinci; fark 7,1 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%33,8) 18,8 puan üstünde. 37 mahalle ve köy arasından 14'ünde CHP önde. CHP en güçlü Elmadere Mahallesi (%93,2); AK Parti en güçlü Mıstıklar Mahallesi (%89,8). Katılım %93,6 (30 büyükşehir %84,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kınık 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Kınık, İzmir, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Kınık | İzmir | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| CHP | 10.290 | %52,6 | %58,1 | %33,8 | +18,8 |
| AK Parti | 8.908 | %45,6 | %38,7 | %45,1 | +0,4 |
| Saadet | 110 | %0,6 | %1,1 | %2,8 | −2,2 |
| DP | 108 | %0,6 | %0,4 | %0,7 | −0,2 |
| Vatan Partisi | 58 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | +0,0 |
| DSP | 27 | %0,1 | %0,8 | %1,2 | −1,1 |
| TKP | 17 | %0,1 | %0,3 | %0,2 | −0,1 |
| BTP | 14 | %0,1 | %0,1 | %0,4 | −0,3 |
| Bağımsızlar | 13 | %0,1 | %0,1 | %1,1 | −1,1 |
Kınık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 87 | 21.693 | 20.306 | %93,6 | 19.545 | 761 |
Kınık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Arpadere Mahallesi | AK Parti | %15,0 | %83,2 | %101,0 | 287 |
| Arpaseki Mahallesi | CHP | %92,9 | %6,7 | %97,6 | 505 |
| Aşağı Mahallesi | AK Parti | %48,6 | %50,3 | %94,2 | 1.075 |
| Aziziye Mahallesi | CHP | %81,9 | %17,3 | %95,2 | 147 |
| Bademalan Mahallesi | AK Parti | %21,7 | %77,0 | %97,2 | 250 |
| Bağalan Mahallesi | CHP | %84,6 | %14,1 | %99,1 | 326 |
| Balaban Mahallesi | AK Parti | %33,1 | %66,9 | %99,3 | 139 |
| Büyükoba Mahallesi | CHP | %88,4 | %11,1 | %93,3 | 224 |
| Cumalı Mahallesi | AK Parti | %43,8 | %53,2 | %94,0 | 302 |
| Çaltı Mahallesi | CHP | %80,0 | %20,0 | %96,1 | 229 |
| Çanköy Mahallesi | AK Parti | %23,9 | %73,4 | %98,4 | 244 |
| Çiftlikköy Mahallesi | AK Parti | %46,7 | %53,3 | %100,0 | 124 |
| Değirmencieli Mahallesi | AK Parti | %39,2 | %56,7 | %100,0 | 100 |
| Dündarlı Mahallesi | CHP | %73,6 | %24,5 | %95,7 | 348 |
| Elmadere Mahallesi | CHP | %93,2 | %5,7 | %99,3 | 278 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %78,6 | %20,0 | %92,7 | 2.895 |
| Hamzahocalı Mahallesi | AK Parti | %35,2 | %61,5 | %91,0 | 212 |
| Işıklar Mahallesi | AK Parti | %32,0 | %62,3 | %100,8 | 123 |
| İbrahimağa Mahallesi | AK Parti | %41,6 | %54,0 | %100,8 | 118 |
| Kalemköy Mahallesi | AK Parti | %29,8 | %68,7 | %100,8 | 133 |
| Karadere Mahallesi | AK Parti | %28,3 | %68,8 | %100,6 | 177 |
| Karatekeli Mahallesi | CHP | %61,3 | %34,7 | %87,5 | 88 |
| Kocaömer Mahallesi | AK Parti | %33,1 | %66,5 | %97,3 | 295 |
| Kodukburun Mahallesi | CHP | %71,4 | %25,7 | %112,5 | 32 |
| Köseler Mahallesi | AK Parti | %12,7 | %86,0 | %98,5 | 259 |
| Mıstıklar Mahallesi | AK Parti | %10,2 | %89,8 | %100,6 | 179 |
| Musacalı Mahallesi | AK Parti | %25,0 | %75,0 | %101,5 | 68 |
| Osmaniye Mahallesi | AK Parti | %39,7 | %57,9 | %91,0 | 2.072 |
| Örtülü Mahallesi | AK Parti | %24,4 | %74,3 | %98,1 | 517 |
| Poyracık Mahallesi | AK Parti | %44,4 | %53,2 | %92,2 | 4.583 |
| Sucahlı Mahallesi | AK Parti | %29,3 | %69,5 | %97,8 | 185 |
| Taştepe Mahallesi | CHP | %91,9 | %6,8 | %95,4 | 324 |
| Türkcedit Mahallesi | CHP | %51,7 | %47,3 | %90,1 | 1.480 |
| Yayakent Mahallesi | CHP | %54,9 | %43,2 | %91,4 | 1.082 |
| Yaylaköy Mahallesi | AK Parti | %20,9 | %74,9 | %97,6 | 211 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %61,5 | %36,3 | %91,7 | 1.430 |
| Yukarı Mahallesi | AK Parti | %47,8 | %51,1 | %91,0 | 652 |
İlgili sonuçlar