Narlıdere 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Narlıdere sonuçlarında CHP %78,6 ile birinci, AK Parti %18,9 ile ikinci; fark 59,7 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%33,8) 44,8 puan üstünde. 11 mahalle ve köy arasından 11'inde CHP önde. CHP en güçlü Narlı Mahallesi (%84,1); AK Parti en güçlü Atatürk Mahallesi (%30,0). Katılım %84,3 (30 büyükşehir %84,4).

Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Narlıdere 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Narlıdere, İzmir, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyNarlıdereİzmir30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP32.087%78,6%58,1%33,8+44,8
AK Parti7.725%18,9%38,7%45,1−26,2
Saadet264%0,6%1,1%2,8−2,1
TKP208%0,5%0,3%0,2+0,3
DSP184%0,5%0,8%1,2−0,8
Vatan Partisi154%0,4%0,3%0,3+0,1
DP107%0,3%0,4%0,7−0,5
Bağımsızlar42%0,1%0,1%1,1−1,0
BTP31%0,1%0,1%0,4−0,3
Narlıdere seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
14749.38641.636%84,340.802834
Narlıdere mahalle mahalle sonuçlar
Mahalle / köyBirinciCHPAK PartiKatılımSeçmen
2. İnönü MahallesiCHP%75,8%21,4%82,46.979
Altıevler MahallesiCHP%74,1%23,7%85,91.586
Atatürk MahallesiCHP%67,3%30,0%82,14.094
Çamtepe MahallesiCHP%79,8%18,0%84,75.163
Çatalkaya MahallesiCHP%83,8%14,4%84,05.460
Huzur MahallesiCHP%82,6%15,0%86,05.044
Ilıca MahallesiCHP%76,3%20,7%84,87.020
Limanreis MahallesiCHP%72,5%24,7%84,02.055
Narlı MahallesiCHP%84,1%13,9%86,56.084
Sahilevleri MahallesiCHP%75,8%21,9%84,71.428
Yenikale MahallesiCHP%82,1%15,6%83,04.473

İlgili sonuçlar