Merkez Mahallesi 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Merkez Mahallesi sonuçlarında MHP %51,0 ile birinci, CHP %28,9 ile ikinci; fark 22,0 puan. MHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%3,9) 47,0 puan üstünde. DP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %18,3 (+17,5 puan). MHP oy oranında Erdemli ilçesindeki 71 mahalle ve köy arasında 53'üncü sırada. 31 sandık, 10.187 kayıtlı seçmen. Katılım %85,4 (30 büyükşehir %84,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Merkez Mahallesi 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Merkez Mahallesi, Erdemli, Mersin, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyMerkez MahallesiErdemliMersin30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
MHP4.330%51,0%53,5%41,0%3,9+47,0
CHP2.458%28,9%25,4%45,1%33,8−4,9
DP1.550%18,3%19,2%12,0%0,7+17,5
Saadet85%1,0%0,8%0,7%2,8−1,8
DSP31%0,4%0,3%0,4%1,2−0,8
Vatan Partisi20%0,2%0,4%0,4%0,3−0,0
BTP12%0,1%0,2%0,2%0,4−0,2
TKP6%0,1%0,1%0,2%0,2−0,1
Merkez Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3110.1878.704%85,48.492212

Erdemli ilçesindeki diğer mahalle ve köyler